Fethullah Gülen: Öyle bir şamar aşkederim ki

Fethullah Gülen: Öyle bir şamar aşkederim ki
Fethullah Gülen: Öyle bir şamar aşkederim ki
Fethullah Gülen, yayınlanan son sohbetinde çok sert sözler kullandı. Gülen, kadına karşı şiddet uygulayanlar için 'öyle bir şamar aşk ederim ki yerinden doğrulamaz!" dedi.

Fethullah Gülen, Herkul.org sitesinde yayınlanan son açıklamasında kadına karşı şiddet ve boşanma konularında çok sert sözler kullandı.

Gülen, kadına karşı şiddet gösterenlere karşı, "elimde olsa benim eşine karşı sert, haşin davranan insanlara, Kur'an'ı Kerim'de Sünnet'te öyle bir şey yok da, fakat benim elimde fırsat olsa, önce Mehmet Akif'in bir yerde yaptığı gibi, Cenabı Hakk'a istiğfar ederim; Rabbime bin defa estağfirullah derim. Sonra da ona bir güzel yeniçeri şamarı aşk ederim ki... Bir daha da yerinden doğrulamaz!" ifadelerini kullandı.

İşte Fethullah Gülen'in yayınlanan konuşmasından bölümler:

"Elimde olsa benim eşine karşı sert, haşin davranan insanlara, Kur'an'ı Kerim'de ve Sünnet'te öyle bir şey yok da, fakat benim elimde fırsat olsa, önce Mehmet Akif'in bir yerde yaptığı gibi, Cenabı Hakk'a istiğfar ederim; Rabbime bin defa estağfirullah derim. Sonra da ona bir güzel yeniçeri şamarı aşk ederim ki... Bir daha da yerinden doğrulamaz, o hukuka riayet etmediği zaman . Hatta o boşanmalar, ayrılmalar, yuva yıkmalar... Öyle rencide oluyor, o kadar üzülüyorum ki, içimden, kardeşim bile olsa onu affetmek gelmiyor. Ne hakkın var senin o yapıyı dağıtıyorsun. Bunu yer eden, daneleri kopmuş, ipten kopmuş, o toplumun parçalarını bilmem ki yerine getirmek, bir araya getirmek mümkün olacak mıdır? Dua edelim ki olsun. Allah bizi yeniden ihya eylesin."


  http://www.radikal.com.tr/1159684115968418

  YORUMLAR
  (18 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  öyle ama... - meminyayla

  öyle ama kuranda nasıl yok? eşlerinizi dövün diyen nisa suresi yok mu? abi bunlar işte kuran okumamışlar. okusalar ha zalim olacaklar ya ateist...

  . - Ilkay

  demek ki neymis?.bizim gibi ulkelerde ekonominin iyi olması demek araba, beyaz eşya alab,lmek kredi kartı ile alısveris yapabilmek demekmis yoksa aklın vicdanın ve durustlugun ustunlugunu saglayacak bir sistemin ve gelecegin teminatı degilmis?.

  @Tasmania nick li okur a cevap... - FransaGurbet

  @Tasmania nick li okur a cevap yazmak istedim. Kuran da kadina a karsi siddet cayizdir mealinde bir mesaj yazmis. @Tasmania nickli okur u bu iddasini hangi ayetlere dayanarak soyledigini bilmek isterim...

  Neden Gulen den nefret ediyorsunuz? - FransaGurbet

  Asiri solculara bir sorum var. Neden Gulen den nefret ediyorsunuz?

  O da nihayetinde diger din kitaplari gibi. - baizzet1925_379

  Kadini ikinci plana atan hangi din olursa olsun, gözümde hiçbir degeri yok. Allah`la dinin ve din kitaplarinin bu Kadar çelismesi insan yüzünden degilmi?

  Inkar - Tasmania

  Inkar etmenin faydasi yok. Kuran da bunlarin hepsinin yeri var. Acik acik dovebilirsiniz deniyor. Bunun yoruma acik tarafi olmaz. Her inan hem de kutsal kitap da yazanlari red et. Olmaz oyle sey.

  Aslında ne anlıyoruz.. - TALIP

  Konuya şiddetle giriyor. Çünkü onun gibiler yüzünden kadının bu duruma düştüğünü örtmesi gerekiyor.