Fethullah Gülen: Öyle bir şamar aşkederim ki

Fethullah Gülen: Öyle bir şamar aşkederim ki
Fethullah Gülen: Öyle bir şamar aşkederim ki
Fethullah Gülen, yayınlanan son sohbetinde çok sert sözler kullandı. Gülen, kadına karşı şiddet uygulayanlar için 'öyle bir şamar aşk ederim ki yerinden doğrulamaz!" dedi.

Fethullah Gülen, Herkul.org sitesinde yayınlanan son açıklamasında kadına karşı şiddet ve boşanma konularında çok sert sözler kullandı.

Gülen, kadına karşı şiddet gösterenlere karşı, "elimde olsa benim eşine karşı sert, haşin davranan insanlara, Kur'an'ı Kerim'de Sünnet'te öyle bir şey yok da, fakat benim elimde fırsat olsa, önce Mehmet Akif'in bir yerde yaptığı gibi, Cenabı Hakk'a istiğfar ederim; Rabbime bin defa estağfirullah derim. Sonra da ona bir güzel yeniçeri şamarı aşk ederim ki... Bir daha da yerinden doğrulamaz!" ifadelerini kullandı.

İşte Fethullah Gülen'in yayınlanan konuşmasından bölümler:

"Elimde olsa benim eşine karşı sert, haşin davranan insanlara, Kur'an'ı Kerim'de ve Sünnet'te öyle bir şey yok da, fakat benim elimde fırsat olsa, önce Mehmet Akif'in bir yerde yaptığı gibi, Cenabı Hakk'a istiğfar ederim; Rabbime bin defa estağfirullah derim. Sonra da ona bir güzel yeniçeri şamarı aşk ederim ki... Bir daha da yerinden doğrulamaz, o hukuka riayet etmediği zaman . Hatta o boşanmalar, ayrılmalar, yuva yıkmalar... Öyle rencide oluyor, o kadar üzülüyorum ki, içimden, kardeşim bile olsa onu affetmek gelmiyor. Ne hakkın var senin o yapıyı dağıtıyorsun. Bunu yer eden, daneleri kopmuş, ipten kopmuş, o toplumun parçalarını bilmem ki yerine getirmek, bir araya getirmek mümkün olacak mıdır? Dua edelim ki olsun. Allah bizi yeniden ihya eylesin."