Fethullah Gülen, Zekeriya Öz'e mi kızdı?

Fethullah Gülen, Zekeriya Öz'e mi kızdı?
Fethullah Gülen, Zekeriya Öz'e mi kızdı?
Fethullah Gülen'in, "Oh ne güzel kar yağdı, top oynayalım, yuvarlanalım karda, kızak kayalım. Görünce böyle elimde olmayarak bunlar insan mı acaba hayvan mı diye..." sözlerinin hedefi savcı Zekeriya Öz müydü?

RADİKAL - Fethullah Gülen’in, “Dertsiz ıstırapsız insanları görünce, değişik bir mahluk görmüş gibi rahatsızlık duyuyorum. Oh ne güzel kar yağdı, top oynayalım, yuvarlanalım karda, kızak kayalım. Görünce böyle elimde olmayarak bunlar insan mı acaba hayvan mı diye...” sözleri geçtiğimiz günlerde açığa alındıktan sonra kartopu oynayan savcı Zekeriya Öz’ü hedef alıp almadığı sorusunu akla getirdi.

Gülen cemaati lideri Fethullah Gülen son sohbetinde, "Dertsiz ıstırapsız insanları görünce, değişik bir mahluk görmüş gibi rahatsızlık duyuyorum" dedi ve 'bunca olay yaşanırken hâlâ eğlenebilenleri, kartopu oynayanları' sert bir dille eleştirdi.

" Türkiye 'de umuma bakınca böyle bir durum gördüğünü" söyleyen Gülen, "Oh ne güzel kar yağdı, top oynayalım, yuvarlanalım karda, kızak kayalım... Görünce böyle elimde olmayarak bunlar insan mı acaba hayvan mı diye..." ifadelerini kullandı.

ÖZ, KARTOPU OYNAMIŞTI
Gülen'in sözleri görevden alındıktan sonra kar topu oynayan sacı Zekeriya Öz'ü akıllara getirdi.

HSYK 2. Dairesi tarafından görevden uzaklaştırma kararı verilen Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz, 30 Aralık'ta adliye çıkışında kararı değerlendirmiş, ardından da bir süre kartopu oynamıştı.


  http://www.radikal.com.tr/126935712693572

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  insanlığın gamsızlığına kızgınlığı - user769696

  Fetullah Gülen'in bu sohbetini başından sonuna kadar izledim. Orada yeryüzünde onca zulüm, onca kan akıyor insanlar dertsiz, ıstırapsız, hiç bir şey yokmuş gibi hayata devam ediyorlar, kızgınlığı bu düşünceyeydi. Size de yakıştıramadım açıkçası böyle bir haberi. Sevgiyle kalın.

  Bakış Açısı Sınırı. - Clear

  Bazılarının "bakış açısı sınırları" zamanla değişir,hatta daralabilir.Hele hele teknoloji çağına kendini kaptırıverir ve diğer çağları unutuverirse,kendi çocukluğunu da,zengin-fakir tüm çocukların da kardan aldığı birbirinin aynı keyifi bile fark edemez hale geliverir.Sanırım hoca efendi,internetteki "Moskova'lı karganın çatıda, kiremit üzerinde kayışından" çok etkilenmiş ki artık bu işi sadece hayvanlar yapıyor zannına kapılıvermiş.Halbuki artık "göre göre" insanlara ilaveten hayvanlar da yapıyor.Gerçek,bundan ibaret...