Fethullah Gülen'den dershane formülü

Fethullah Gülen'den dershane formülü
Fethullah Gülen'den dershane formülü
Başbakan Erdoğan'ın dershanelerin kapatılmasıyla ilgili açıklama yapmasının ardından Fethullah Gülen'den açıklama geldi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın dershanelerin kapatılmasıyla ilgili açıklama yapmasının ardından Fethullah Gülen sessizliğini bozdu. Gülen, Bamteli sohbetlerinde dershanelerin kapatılmasına yönelik Twitter'da dershanemkapatılmasın hashtag'i altında destek tweet'lerine dolaylı yoldan cevap verdi.

Dershanelerin kapatılmaması için destek verenlere beyhude uğraşlarla vakit kaybetmeyin diyen Gülen, "Evinizi kapattıkları zaman yurt açacaksınız. Yurtlarınızı kapattıkları zaman ev yapacaksınız. Okulunuzu kapattıkları zaman üniversite yapacaksınız. Üniversitenizi kapattıkları zaman on tane okul açacaksınız. Hiç durmadan yürüyeceksiniz" diyerek Erdoğan'a adeta meydan okudu.

EVİNİZİ KAPATTIKLARINDA YURT AÇACAKSINIZ
İşte Gülen'in o açıklaması:
"Hareketi, hamleyi, gayreti durdurmadan, Allah'ın izni ve inâyetiyle alternatif yollar, yöntemler oluşturarak yola devam etmeli.. Onlarla uğraşmaya kalkarsanız, bir yerde takılır kalırsınız.. Zamanı israf etmiş olursunuz. Hiç uğraşmadan, alternatif yollar ve yöntemler oluşturarak yolunuza devam edeceksiniz. Evinizi kapattıkları zaman yurt açacaksınız. Yurtlarınızı kapattıkları zaman ev yapacaksınız. Okulunuzu kapattıkları zaman üniversite yapacaksınız. Üniversitenizi kapattıkları zaman on tane okul açacaksınız. Hiç durmadan yürüyeceksiniz. Hafizanallah, durup başkalarıyla meşgul olmaya kalktığınız zaman, zamanı beyhude kullanmış, israf etmiş olursunuz. Zamanı israf etmenin hesabını da Allah sorar. "


  http://www.radikal.com.tr/1109561110956114

  YORUMLAR
  (14 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  TÜCCARLIK YERİNE BİRAZ DA İNFAK ÖĞRENSENİZ - HARAYDIN

  Hep alma yerine biraz da verme öğrenseniz.Özel derslerle şişirilen hormonlanmış zengin öğrencileri okul dersane üniversite farketmez fukaranın parasıyla okutuyorsunuz.Topladığınız zekat zengin çocuklarına aktarırılıyor böylece biraz da fukaralara baksanız.Örneğin burslar arasında niye puan var da fukaralık yok.Ödem gücü zayıf olanlara yüzde 100//745//50//25burs niye yok.Hükümet bedava eğitim diye fakirin hakkını zengine peşkeş çekiyor.Siz topladığınız zekatları burslu öğrenci diye zengine aktarıyorsunuz.Başarılı fakir edebiyatını bırakın . Dersane ve özel ders parayla yani zengin işi. Herzaman sınava özel ders ve dersane parası girerek zengin aynı zekada fukaradan bir adım önde olur. sizde bu hormonlu zenginleri daha fazla puan aldı diye daha zeki ilan edip bursa bağlayarak fukaranın hakkı zekatlardan ücretsiz okutuyorsunuz. Bunun ilahi adalet terazisine nasıl sığacağını, hangi kefesine konacağını hiç mi düşünmezsiniz? Öbür tarafta bunların hesabı yok mu sanırsınız?

  ABD GÜLEN'DEN VAZGEÇMEZ - Sedat Gürsel

  Gülen okulları, Putin ve birçok liderin dillendirdiği gibi CİA okullarıdır. Emperyalistler geçmişte misyonerlik faaliyetlerini kendi dinleri ve okulları üzerinden yaparken günümüzde artık deşifre olan bu yöntemi değiştirdiler. Gülen yapılanmasını kontrol altında tutarak, İslam dini ve Gülen okulları üzerinden yapıyor. Recep Bey, ABD'nin zaten ileri karakolu komutanı olmuşken, bir de kendisine rakip istemiyor olmalı ki, Gülen dershanelerini kapatmaya çalışıyor. ABD, Gülen cemaatini yalnızca Türkiye'de kullanmadığı, tüm dünyada kullandığı için kapatma kararından pek hoşlanmaz. Bakalım bu işin sonu nereye varacak?

  aman da ne karşı çıkmıış - zet99

  Sanki karşılarında duracak bir güç kaldı da, herkesi içeri attınız kardeşim zaten size karşı duracak bir kişi veya kurum kaldı mı? yasama, yürütme, yargı hepsi sizinle, hala saman altından su yürütme ayakları yapıyorsunuz...Bu adam başbakandan çok daha tehlikeli biri,zaten bunun bu saman altından felsefesi sayesinde buralara geldi başbakan da

  demokrasilerde care tukenmez - emre-n

  hoca efendi demokrasi dersi vermis, cozum her zaman olur diye, haklida , dersane olmassa yurtlarinda kendi talebelerine ders verir, boylece hem masrafi azaltir, hemde bedava ogrenim almak isteyen cocuklardan cok daha fazla destek alir, o yuzden yasakcilik hic bir zaman cozum olmaz, yasakladigin sey herzaman basina bela olur...

  Çok üzünüt içerisindeyim - huseyin366

  Memleketimizin yetişdirdiği bu iki mümtaz şahsiyetin arasında dolanan kara kedi beni esefe boğmaktadır.Umarım barışırlar.Her ikisinide çok seviyoruz.

  Iktidarlarin ecel günü - Ari Zerdüst

  Iktidari yaratanlar kendi iktidarindan rahatsizlik duyduklarinda,iktidarinda eceli gelmis demektir.Bunu en iyi Misir,Lübnan;Libya ve hatta Süriyede gördük.Ne dersiniz sira bizimkinden mi acaba? Hayde hayirlisi...Biz bir göz istedik tanri iki göz veriyorsa neden istemiyelim ki?

  meydan okuma değil işbirliği - güleycan

  ben burada erdoğana meydan okuma göremiyorum. onlar birbirine danışmadan eğitimle ilgili konularda değişiklikler yapılır mı hiç? daha fazla özel üniversite daha fazla içi boş beyinlerin mezuniyeti..zaten özel üniversiteyle ulaşmak istedikleri kitleye daha kolay ulaşacaklar; bunu planlamışlardı dersaneleri kapatalım derken.