Feyzioğlu: Elçi vurulduktan sonra çatışma çıktı

Feyzioğlu: Elçi vurulduktan sonra çatışma çıktı
Feyzioğlu: Elçi vurulduktan sonra çatışma çıktı
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Tahir Elçi'nin kardeşleri olduğunu ve kan ağladıklarını belirterek olayın bir suikast olarak göründüğünü ifade etti. Feyzioğlu, "Tahir Elçi şöyle dediydi, böyle dediydi demek olayda Elçi'ye ve polislere sıkılan yeni kurşunlar olacaktır" dedi.

RADİKAL - Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu Diyarbakır'a hareket etmeden önce CNN Türk yayınında yaptığı açıklamada Elçi'nin karşıt görüşteki insanlarla bile diyalog kurabilen ve Türkiye için şans olduğunu söyledi. Güvenlikte bir zaaf olup olmadığını söylemek için erken olduğunu ancak onca insan arasında Elçi'nin alnından tek kurşunla vurulmasının suikast ihtimalini güçlendirdiğini belirtti. Feyzioğlu ayrıca çatışmanın Elçi vurulduktan sonra çıktığını duyduklarını belirtti. Feyzioğlu tüm baro başkanlarına Diyarbakır'a gelmek üzere çağrı çıkardıklarını ifade etti.

"VATANDAŞ DİKKAT ETMELİ"

Feyzioğlu, "Tahir Elçi şöyle dediydi, böyle dediydi demek olayda Elçi'ye ve polislere sıkılan yeni kurşunlar olacağını" ifade ederek, "Klavyesinin başına geçen her vatandaş bir sonraki saldırının provakatörlerinden olmamak için her kelimesini seçerek kullanmalı" dedi. Feyzioğlu, "Elçi bizim kardeşimizdi, kan ağlıyoruz" dedi. 

Sezgin Tanrıkulu ağlamaktan konuşamadı

Sur'da sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Tahir Elçi'nin vurulma anı

Erdoğan'dan Tahir Elçi açıklaması

Tahir Elçi öldürüldü