Fidan Doğan Türk milletvekiline 'silah bırakma' niyetlerini açıklamış

Fidan Doğan Türk milletvekiline 'silah bırakma' niyetlerini açıklamış
Fidan Doğan Türk milletvekiline 'silah bırakma' niyetlerini açıklamış
Yeni Şafak gazetesinden Abdülkadir Selvi, Paris'te suikastla öldürülen 3 PKK'lı kadından Fidan Doğan'ın, bir Türk milletvekiline PKK'nın silah bırakma konusundaki niyetini açıkladığını yazdı.

Paris’te geçtiğimiz hafta silahlı saldırı sonucu öldürülen ve aralarında PKK ’nın kurucu kadrosundan Sakine Cansız’ın da bulunduğu üç kadınla ilgili ilginç bir iddia ortaya atıldı.

Yeni Şafak gazetesinden Abdülkadir Selvi, öldürülen kadınlardan Fidan Doğan’ın, PKK’nın silah bırakma niyetini bir milletvekiline açtığını ve konunun detaylarını konuştuğunu yazdı.

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande’ın tanıdığını ve görüştüğünü söylediği Fidan Doğan’la milletvekili arasında geçen konuşmanın detaylarını Selvi bugünkü köşesinden açıkladı. İşte Selvi'nin yazısındaki o bölüm:

-PKK silah bırakmak istiyor. Fakat silahları teslim alacak bir hükümet istiyoruz.
-AK Parti hükümeti burada.
- AK Parti hükümeti silahları bırakmada isteksiz.
-Peki AK Parti hükümeti dışında, silah bırakacağınız bir hükümet var mı?
-Çözüm konusunda bizim güvenimizi AK Parti kadar kazanmış bir hükümet hiç olmadı.

Bu konuşma geçen hafta Fransa'da öldürülen Fidan Doğan ile bir Türk milletvekili arasında geçiyor.
Kısa süre önce gerçekleşen bu konuşmanın yapıldığı yer ise Avrupa Konseyi salonları.
PKK'nın dış temaslarını yürüten Avrupa konseyi ve Avrupa Parlamentosu'nda, Fransa siyasetinde güçlü ilişkileri olan Fidan Doğan'ın son zamanlarda benzer görüşmeleri Avrupalı muhataplarıyla da yaptığı biliniyor.
Bunları dinledikten sonra Paris'te sıkılan kurşunların adresi konusunda bir kuşkunuz kaldı mı?
Sakine Cansız ve Fidan Doğan gibi çözüm yanlısı iki kadını öldürmek suretiyle, süreci sabote etmeye çalışanlar, bu kez başarılı olamadı. Şimdi ikinci perde açılıyor.
Üç kadının cenazesi üzerinden yeni Haburlar inşa etme çabası.


  http://www.radikal.com.tr/1116950111695016

  YORUMLAR
  (16 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  PES DOĞRUSU - Polat F

  Kimin tarafından kaleme alındığı belli olmayan bu yazının özellikle aşağıya aldığım son bölümü çok anlamlı. "Bunları dinledikten sonra Paris'te sıkılan kurşunların adresi konusunda bir kuşkunuz kaldı mı? Sakine Cansız ve Fidan Doğan gibi çözüm yanlısı iki kadını öldürmek suretiyle, süreci sabote etmeye çalışanlar, bu kez başarılı olamadı. Şimdi ikinci perde açılıyor. Üç kadının cenazesi üzerinden yeni Haburlar inşa etme çabası." Bu satırların doğrudan BDP ve Kürtleri hedef aldığı açık olarak ortada. O vahşete karşı duran BDP, katliama rağmen sürecin baltalanmasını istemeyen BDP, cenazeleri gereği gibi defnetme çabası içinde olan BDP, o halde burada kim kastediliyor. Yoksa çamur at izi kalsın türünden bir yaz mı bu. Bu yazıyı süreç konusunda güzel bir çaba içinde olduğunu gözlediğim sevgili Eyüp Can?a havale etmek isterim.

  bitsin - mrtgns

  bu ülkede herkes terörün bitmesini istiyor. yıllardır şehit verdik hala veriyoruz. ülkeyi böldürmeyiz. ne yaparlarsa yapsınlar bu ülke bölünmez. Türk milleti imanına vatanına bağlıdır. barış süreçleri gibi yapay isimler ve senaryolar inancımızı değiştirmez. analar ağlamasın. kan akmasın. eğer terör bitecek deniyorsa ilk önce fikirlerini bıraksınlar. bölünme ismini bıraksınlar, ideolojilerini bıraksınlar...ilmi mücadele ile cevap vermek gerek. yoksa anlamazlar...

  Atma ziya - alamutfedaisi

  Atmayın be kardeşim sallama haberler yapıyorsunuz ... hangi türk milletvekili bu yok akp güvenlerini kazanmış yok hükümet vazgeçin bu psikolojik savaş medyası görevinden lütfen ...akpye oy veren adam ona güvenemiyor bir pkk mi güvensin ...

  Olenlerin arkasindan konusmak - ASoylu

  Ne hikmetse ölenlerin arkasindan konusan cok olur, nasil olsa muhatabi artik cansiz bir bedendir..

  yeni sürec!!! - klanika

  Eger bir yeni sürec baslamissa, o vakit silahlari birakmak bu baris müzakerelerin son duragi olur. Demokrasi adina neredeyse hicbir siyasi ve toplumsal reformlar güvence altina alinmadan silahlarin birakilmasi, yalniz ve yalniz - kürt meselesinin cözümü degil - ileride daha büyük bir kaosun temelinin insaasi demek olur. Türkiye`de ki söven, asiri milliyetci ve irkci gücler bunu firsat bilip, özel savas stratejilerini devreye koyacaklardir. Bunun yakin gecmisimizde yeterince örnekleri vardir düsünüyorum.

  Koyu Puntalar. - Clear

  Koyu puntayla yazılmış üç satır,çok şey anlatıyor.Bunlara odaklanarak yapılacak bir araştırma bile,faillerin yerlerinin yönünü göstermeye yetebilir.

  ... - pierre woodman

  Özal da öldürülmese Kürt sorununu çözecedi de işte zehirlediler adamı. İşte bunlar hep Ergenekon. Hııı! Yersen! Neymiş? AKP hükümeti gibi hükümet olmamış bunları anlamak konusunda. O zaman AKP KCK'dan Kürtleri hapse doldurmakla, kafalarına bomba atmakla az bile yapıyor. Baksanıza Kürtler gayet memnunmuş, hatta tarihinde böyle hükümet olmamış Kürtleri anlayan. Sizleri siyasi risk alıp meclise sokan, Kürtlere tarihinde ilk defa siyaset yolunu açan SHP filan hep ulusalcı, Ergenekoncu zaten. Valla AKP'yi bu kadar çok seviyorsanız gidin konuşun bence. Ne? Zaten konuşuyor musunuz?