Fidan'ın katil zanlıları tutuklandı

Bağlar Semti'nde üç buçuk ay önce öldürülen eski HADEP Genel Başkan Yardımcısı Hikmet Fidan'ın katil zanlısı olduğu iddiasıyla altı kişi yakalandı.

DİYARBAKIR - Bağlar Semti'nde üç buçuk ay önce öldürülen eski HADEP Genel Başkan Yardımcısı Hikmet Fidan'ın katil zanlısı olduğu iddiasıyla altı kişi yakalandı. Yakalananlardan ikisi tutuklandı.
HADEP'in kapatılmasından sonra DEHAP'a katılmayan 38 yaşındaki Hikmet Fidan, 6 Temmuz'da uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitirdi. Cinayetten sonra kaçan saldırganların kimliklerinin saptanması ve yakalanması için güvenlik güçlerince sürdürülen operasyon geçen hafta tamamlandı.
İki kentte iki zanlı
Çok yönlü araştırma yapan ve duyumları değerlendiren Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekipleri, kent merkezindeki bir eve düzenlediği baskında katil zanlısı olduğu iddia edilen Veysi Akkoyun'u yakaladı. Bu kişinin verdiği bilgiler doğrultusunda İstanbul'a kaydırılan operasyonda, Fidan'ın diğer katil zanlısı Fırat Karahan da ele geçirildi.
PKK ile bağlantıları olduğu öne sürülen Akkoyun ve Karahan, sorgularının ardından dün Adliye'ye sevk edildi. İfadelerinde cinayeti PKK'nın talimatıyla işlediklerini söyledikleri belirtilen Akkoyun ve Karahan, nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Fidan'ın ailesi, cinayetin PKK tarafından işlendiğini öne sürmüştü.


    http://www.radikal.com.tr/7611027611020

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.