Fidyeci komiser tutuklandı

Bulgar işadamı Stoyan Dimitrov Getshev'i kaçıran üç kişilik çete yakalandı.
Haber: ÜMİT ÖZEL / Arşivi

EDİRNE/İSTANBUL - Bulgar işadamı Stoyan Dimitrov Getshev'i kaçıran üç kişilik çete yakalandı. Çete üyesi Müjdat Arayan'ın Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli komiser olduğu anlaşıldı.
Bulgar işadamı Getshev, ülkesindeki mağazalar
zincirine mal almak için İstanbul'a geldi.
Aksaray'da mağazası bulunan Makedon asıllı Abdula Sehı ile pazarlık yapan Getshev, 7 bin takım elbise almak üzere anlaştı. Daha sonra iki işadamının bindiği taksi, Beyazıt'ta üç kişi tarafından durduruldu. Komiser Müjdat Arayan ile arkadaşları Levent Aslan ve Hüseyin Bakın, kendilerini Narkotik Şube polisleri olarak tanıtarak iki işadamına, "Uyuşturucu suçundan aranıyorsunuz. 70 bin mark (yaklaşık
47 milyar lira) öderseniz, dosyayı kapatırız"
dedi.
Bulgar Getshev, üzerinde bu kadar para olmadığını söyleyerek, "Bulgaristan'daki arkadaşlarıma telefon edeyim. Gümrük Kapısı'na kadar parayı getirsinler" yanıtını verdi.
Kapıkule Gümrük Kapısı'nda Abdula Sehı parayı almak bahanesiyle Bulgaristan'a geçti. Fidyeciler ile Getshev, Kapıkule yakınlarındaki bir dinlenme tesisinde beklemeye başladı. Abdula Sehı, Edirne Emniyet Müdürlüğü'nü arayarak olayı ihbar etti. Organize Suçlar ve Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri, tesise baskın yaptı. Komiser Arayan ile Aslan ve Bakın yakalandı, rehin alınan Getshev kurtarıldı.
Çete üyeleri nöbetçi mahkemece tutuklanırken,
Arayan hakkında işkence yaptığı iddiasıyla dava açıldığı ve yargılamanın sürdüğü de öğrenildi.