Fidyeci, silahı rehineye kaptırdı, çete yakalandı

Kaçırdıkları işadamının ailesinden para beklerken, susayan rehineye su vermek için tabancayı masanın üzerine bırakan dalgın fidyeci, biri kadın altı kişilik çeteyi ele verdi.

ADANA - Kaçırdıkları işadamının ailesinden para beklerken, susayan rehineye su vermek için tabancayı masanın üzerine bırakan dalgın fidyeci, biri kadın altı kişilik çeteyi ele verdi.
Adana'nın Turgut Özal Bulvarı'nda inşaat şirketi bulunan Ramiz Ataç, 29 Ağustos 2007'de kimliği belirsiz kişilerce kaçırıldı. Aileyi arayan bir kişiyle 2 milyon YTL fidyey için anlaşıldı. Harekete geçen polis, Ataç'ın inşaat şirketinde muhasebeci olarak çalışıp ayrılan Aslı Bal ile kaçırılan işadamının görüştüklerini belirlendi. Polisler, Bal ile şebekenin diğer elemanları, 31 yaşındaki Yunus Altunpak 39 yaşındaki Namer Aksoy, 17 yaşındaki S.Ş., Aslı Bal ile Erdal ve Bekir Bereket'in isimlerini tespit etti.
Ellerini bağlamadığını unuttu
Polisin rehin tutulduğu yeri belirlemeye çalıştığı Ataç, ilginç bir şekilde fidyecilerin elinden kurtuldu. Ataç, başında bekleyen Erdal Bereket'in elinde tabancayla yanında oturduğu sırada susadığını söyledi. Ellerini bağlamadıkları Ramiz Ataç'a su vermek için ayağa kalkan ve tabancayı masanın üzerine bırakan Erdal Bereket, geri döndüğünde silahın, yerinde olmadığını fark etti. Diğer nöbetçilere seslelen Bereket, elindeki silahı kendisine doğrultan Ramiz Ataç'ın hedefi olmamak için odadan çıkıp kapıyı kilitledi.
Fidyeciler salonda, kendisi ise odada kilitli kalan Ataç, balkona çıkarak havaya birkaç kez ateş etti. Fidyeciler ise paniğe kapılarak kaçtı. Evde tek başına kaldığından habersiz olan Ramiz Ataç ikinci kattan kendini boşluğa bıraktı. Çevredekilerin ihbarı üzerine polis olay yerine geldi. Ataç, rehineliğinin üçüncü gününde, yaralı da olsa özgülüğüne kavuşurken, polisin operasyonlarla yakaladığı zanlılar tutuklandı.