'Fidye'de Yiğit'in bilgisine başvuruldu

Mutlu Akü Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Türker'in bir çete tarafından kaçırılıp fidye alınmasıyla ilgili soruşturma kapsamında, el konulan Bankekspres'in eski sahibi Korkmaz Yiğit'in de bilgisine başvuruldu.

İSTANBUL - Mutlu Akü Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Türker'in bir çete tarafından kaçırılıp fidye alınmasıyla ilgili soruşturma kapsamında, el konulan Bankekspres'in eski sahibi Korkmaz Yiğit'in de bilgisine başvuruldu. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'ne dün akşam saatlerinde getirilen Yiğit'in olayla ilgili bilgilere sahip olduğu ileri sürüldü. Öte yandan Türker'i kaçırıp fidye alan çetenin lideri olduğu iddia edilen bir kişi daha gözaltına alındı. Adı açıklanmayan çete liderinin, Türker'den alınan 500 bin doların büyük kısmıyla kayıplara karıştığı öğrenildi. Çete kaçırdığı Türker'den tehdit ve şantajla önce 500 bin dolar fidye almış, daha sonra 1.5 milyon dolar daha istemişti.
Parayı bulmak için serbest bırakılan Türker, emniyete başvurmuş, operasyon başlatan polis aralarında yüzbaşı A.D.'nin de olduğu yedi zanlıyı daha önce yakalamıştı.


    http://www.radikal.com.tr/7556747556740

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.