Fiji Büyükelçisi'nden ilginç saygı gösterisi

Fiji Büyükelçisi'nden ilginç saygı gösterisi
Fiji Büyükelçisi'nden ilginç saygı gösterisi
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından kabul edilen Fiji Ankara Büyükelçisi, güven mektubunu ilginç bir saygı gösterisiyle sundu.

ANKARA - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül , Guatemala Cumhuriyeti Büyükelçisi Lars Pira ve Fiji Cumhuriyeti Büyükelçisi Robin Nair'i kabul etti.

Çankaya Köşkü 'ndeki kabulde büyükelçiler Gül'e güven mektubu sundu.

Fiji Cumhuriyeti Büyükelçisi Nair, güven mektubunu takdim ettikten sonra Gül'e, Başkatip Emosi Rakai'yi tanıttı. Rakai, Cumhurbaşkanı Gül ile tokalaşmasının ardından diz çökerek iki defa el çırptı.

"Vakacobocobo" adı verilen söz konusu hareketin devlet başkanlarına gösterilen saygı göstergesi olduğu öğrenildi.

Gül, daha sonra büyükelçiler ve beraberindekilerle anı fotoğrafı çektirdi. (aa)


  http://www.radikal.com.tr/116082411608243

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yeni Hedefimiz: Kısmi Dünya Liderliği - X120

  Somali lideri Marmaray açılışımıza geldi, Mozambik başbakanı Vali Mutlu'yla yemek yedi, Fiji devlet başkanı diz çöktü... Avrupa'yla, Mısır'la ve komşularımızla aramız bozulduğu için dünya lideri olma hayalimiz suya düşmüştü. Hedef küçültüp "kimsenin önemsemediği bazı ülkeler" liderliğine soyunmanın tam sırası.

  Alçak koltuk krizi - berkayhür

  Hatırlarsanız TEl Aviv büyükelçimizin içine düştüğü bir durum vardı. Ulus olarak çok büyük tepki göstermiştik. Ben TC Cumhurbaşkanından bu poz yerine karşılıklı diz çökmüş bir pozu beklerdim. Devletlere diz çöktürmek değil, dizleri üzerindeki devletleri ayağa kaldırabilecek kadar büyük olduğunu göstermek adına.

  Normaldir - brotherlouie

  Sonuçta Fiji bir ingiliz sömürgesidir ve bu sömürge ülkenin elçisinin ülkemizi ingiliz sömürgesi yapmaya çalışanların önünde eğilmesinden daha doğal birşey olamaz. Hele hele sayın Gül'ün ingiliz monarşisinden şovalye nişanı aldığını düşünürsek bu duruma hiç şaşırmamak lazım.