Filistin Kervanı İstanbul'a geliyor

Musevi asıllı ABD vatandaşı Anna Pillir'in öncülüğünde, Avrupa'daki insan hakları örgütlerinin katılımıyla oluşturulan Filistin Kervanı, İsrail'deki insan hakları ihlallerine dikkati çekmek için...

İSTANBUL - Musevi asıllı ABD vatandaşı Anna Pillir'in öncülüğünde, Avrupa'daki insan hakları örgütlerinin katılımıyla oluşturulan Filistin Kervanı, İsrail'deki insan hakları ihlallerine dikkati çekmek için, 5 Temmuz'da Strasbourg'daki Avrupa Parlamentosu'nun önünden yola çıkacak. 100 araçtan oluşan konvoy İtalya, Balkanlar, Türkiye, Suriye ve Ürdün üzerinden Filistin'e gidecek. Kervan, 12 Temmuz'da ulaşacağı İstanbul'da iki gün kalacak. Bu süre boyunca İstanbul, Ankara ve Adana'da Filistin'le dayanışma etkinlikleri düzenlenecek.
Türkiye Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi'nde etkinliğin tanıtımı amacıyla dün gerçekleştirilen toplantıya, Irak Dünya Mahkemesi için Türkiye'de bulunan yabancı jüri üyeleri de katıldı. Katılımcılardan Walden Bello, Filistin ve Irak'taki işgalleri 'bir madalyonun iki yüzü' diye niteledi. Filistin Kervanı Kampanyası Çalışma Grubu temsilcisi Özhan Önder de, "Kervan, Ramallah'taki çocuğun, Tel Aviv'deki çocuk kadar iyi beslenmesi için yola çıkıyor" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7504237504230

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.