Film gibi soygunun beyni emekli polis eşi 'Havva abla'

Film gibi soygunun beyni emekli polis eşi 'Havva abla'
Film gibi soygunun beyni emekli polis eşi 'Havva abla'

İddiaya göre Havva D. soygunu planladı, cinayeti ise polis Halil İbrahim C. işledi.

Şişli'de kuryelik yapan emekli başkomiseri öldürüp 1 milyon lirayı çalan çetenin lideri, başka bir emekli başkomiserin eşi çıktı

İSTANBUL - Şişli’de bir faktoring şirketinin para transferinde kurye olarak çalışan emekli başkomiseri 1 milyon lira için öldürdüğü iddia edilen zanlılardan Havva D.’nin emekli bir başkomserin eşi olduğu ortaya çıktı. Gasp edilen
1 milyon liranın 650 bin lirası Havva D.’nin evindeki çamaşır makinesinin içinde bulundu.
Bomonti, 24 Eylül: Faktoring şirketinde para transferlerinde  kurye olarak çalışan emekli başkomiser 63 yaşındaki Dursun Körkoca, pusuya düşürülüp öldürüldü. 1 milyon lira gasp edildi.
Soyulan aracın şoförü Tolga Y., çelişkili ifadeler verince takibe alındı. Takip sonucu tüm ‘çete’ ortaya çıkarıldı. Havva D., Beyoğlu Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Halil İbrahim C., Tolga Y., Faruk D., Serdar C.’nin aralarında bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı.
Yapılan incelemelere göre çete lideri Havva D.’ydi. Kâğıthane’de oto parçası dükkânı işleten Havva D.’nin eşi 2001 yılında önce ölen emekli bir başkomiserdi.  Şebeke  faktoring şirketinde şoför olarak çalışan Tolga Y.’den aldığı bilgiler doğrultusunda soygun ve cinayeti gerçekleştirdi. Öldürülen Dursun Körkoca’nın da içinde bulunduğu arabayı kullanan Tolga Y.’nin ifadesinde olayı şöyle anlattığı öğrenildi:
“Havva abla ile her şey planlandı. Bankaya giderken telefonla bizimkilere haber verdim. Bankadan parayı çektikten sonra bir araç bize çarptı. Biri sprey çıkartıp Dursun Körkoca’ya gözyaşartıcı sprey sıktı. Dursun ağabey silah çekti. Bunun üzerine Halil İbrahim ona ateş etti.” Polis Havva D.’in evinde çamaşır makinesinin içine gizlenmiş bir torba içinde 650 bin lira buldu. (dha)