Film gibi soygunun şüphelileri yakalandı

Film gibi soygunun şüphelileri yakalandı
Film gibi soygunun şüphelileri yakalandı
Hadımköy'de bir hafta önce bir banka şubesinde meydana gelen silahlı soygunun failleri oldukları tespit edilen 4 kişiden ikisi yakalandı.

İSTANBUL - Hadımköy'de bir banka şubesine silahlı 2 kişi girmiş, 2 kişi de çevrede gözcülük yapmıştı. Bankaya girenler güvenlik görevlisi ve içerde bulunanları etkisiz hale getirmiş, daha sonra bankoya fırlattıkları spor çantaya doldurulan 7 bin 300 lira ile hızla olay yerinden kaçmışlardı.

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada güvenlik kamera görüntülerini inceleyen polis, soyguncuların kaçtığı aracın plakasını tespit etti. Kiralık olduğu tespit edilen otomobilin izini süren dedektifler, soygundan 4 saat sonra şüphelilerden 2'sinin izini buldu. Adresleri tespit edilen şüpheliler Kenan Ş.(43) ile Orhan Ç.(34) gözaltına alındı. Gasp Büro Amirliği tarafından sorgulanan şüphelilerden kahvecilik yapan Kenan Ş.'nin geçtiğimiz Nisan ayında Esenyurt'ta meydana gelen ve yaklaşık 1 milyon liranın çalındığı başka bir banka soygunuyla ilgili gözaltına alındığını tespit etti. Kenan Ş.'nin bu olayla ilgili çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakıldığı öğrenildi. Poliste işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi.

Yetkililer olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü firarda olan kimliği tespit edilen iki kişinin yakalanması için operasyonların sürdüğünü belirttiler.DHA - Ali AKSOYER


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  Mahkeme

  ,

  spor

  ,

  Kiralık

  ,

  Banka

  ,

  lira

  ,

  güvenlik