Fındık toplayan iki kardeş düşen kayanın kurbanı

Yolu taşlardan temizlemek için yapılan çalışma sırasında kopan kaya parçası bir bahçede fındık toplayan ailenin üzerine düştü.

ORDU - Yolu taşlardan temizlemek için yapılan çalışma sırasında kopan kaya parçası bir bahçede fındık toplayan ailenin üzerine düştü. Olayda 10 yaşındaki Emre Uçan'la dokuz yaşındaki kardeşi Muhammet Uçan hayatını kaybetti, diğer kardeşleri Ayhan ve anneleri Günnaz Uçan yaralandı.
Ordu'nun Korgan ilçesine bağlı Yeşilyurt Köyü'nde, muhtar Sani Topal'ın talebi üzerine İl Özel İdaresi tarafından bölgeye yolu kayalardan temizlemek için iş makineleri gönderildi. İş makinesi yoldaki kayaları temizlerken kopan bir paça, yolun alt tarafındaki araziye yuvarlandı. Fındık toplayan işçiler kayanın geldiğini görerek kaçıp kurtuldu. Ancak Emre'yle kardeşi Muhammet Uçan kayadan kaçamadı. Kayanın çarptığı iki kardeş olay yerinde can verdi.
İki kardeşi kayadan kurtarmaya çalışan anne Günnaz'la diğer kardeş Ayhan Uçan da yaralandı. Yaralılar Korgan Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.