Fındıklı'da Merdivenler LGBT renklerine boyandı

Fındıklı'da Merdivenler LGBT renklerine boyandı
Fındıklı'da Merdivenler LGBT renklerine boyandı
İstanbul'un Fındıklı semtinden Cihangir'e çıkan merdivenlerin olduğu bölge LGBT hareketinin sembolü olan gökkuşağı renklerine boyandı.
Haber: Alpbuğra Bahadır Gültekin - bahadir.gultekin@radikal.com.tr / Arşivi

Şu sıralar Karaköy’den Cihangir’e çıkan merdivenlerin önünden geçenler, bu dikkat çekici manzarayı ölümsüzleştirmek için telefonlarına sarılıyor.

Birkaç gün önceye kadar gri bir tona sahip merdivenler, şimdilerde tıpkı bir ressamın paleti gibi rengârenk. İlk bakışta LGBT örgütlerini bu karenin müsebbibi zannetsek de, merdivenler Karaköy’de yaşayan 64 yaşındaki orman mühendisi Hüseyin Çetinel tarafından boyanmış.
İnsanlar gülümsesinler diye

Fransa'da LGBT köyü onaylandı

MEĞER AMAÇ FARKLIYMIŞ

İlhamı güneş ışınlarının deniz tabanına bıraktığı gökkuşağıvari izlerden aldığını söyleyen Çetinel’in merdivenleri temizlemesi ve boyaması 1 hafta sürmüş. Projeyi gerçekleştirme niyeti ise ‘mahalleyi güzelleştirme’ fikrinden geçiyor: “Dikkat ederseniz tek bir harf, tek bir rakam, sembol ya da reklam yok. Sadece boya var. İnsanlar buraya geldiklerinde gülümsesin istiyorum. Görenler fotoğrafını çekiyor, hepsinin yüzünden mutluluğu okuyorum.” Boyamaya mahallelinin de yardım ettiğini anlatan Çetinel, başka projelerinin de olduğunu ve bunu ilerleyen günlerde göreceğimizin müjdesini de veriyor. 


 


  ETİKETLER:

  Fransa

  ,

  Cihangir

  ,

  LGBT

  ,

  Reklam

  ,

  Güneş

  ,

  orman