Firar eden er dehşet saçtı

İskenderun'daki 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'na bağlı Akçay Kışlası'ndan önceki gece G-3 piyade tüfeğini de yanına alarak firar eden er Hasan Akdoğan, akaryakıt istasyonu soydu.

HATAY/ADANA - İskenderun'daki 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'na bağlı Akçay Kışlası'ndan önceki gece G-3 piyade tüfeğini de yanına alarak firar eden er Hasan Akdoğan, akaryakıt istasyonu soydu. Kasadaki yaklaşık 500 milyon lirayı alan Akdoğan, Mehmet Kara'yı öldürdükten sonra Adana'da yakalandı.
Akdoğan, önceki gece yanına silahını da alarak firar etti. Gece saat 02.30 sıralarında Akçay Mevkii'ndeki BP petrol istasyonuna giren üniformalı er, pompacılar 23 yaşındaki Mehmet Kara ve 22 yaşındaki Yaşar Yıldırım'a silahını doğrultarak kasadaki paraları istedi. İki çalışan kasadaki yaklaşık 500 milyon lirayı verdi. Ancak, cep telefonu da isteyen Akdoğan,
"Cep telefonumuz yok" yanıtını alınca Kara'nın başına bir el ateş etti. Mehmet Kara, olay yerinde can verirken, Akdoğan kaçtı.
Polis, çevre illerin polisini arayarak kaçak erin eşgalini verdi ve önlem alınmasını istedi. Adana polisi otogarda önlem aldı ve İskenderun'dan gelen bir otobüsü aradı. Polis, otobüsten sivil kıyafetlerle inen Akdoğan'ı
kıskıvrak yakaladı. Zanlının çantasında yapılan aramada sökülerek parçalara
ayrılan G-3 otomatik tüfek, üç şarjör ve tüfeğe ait 59 dolu mermi ile 167 milyon lira çıktı. Akdoğan, İskenderun polisine teslim edildi.