Firari "baron"un uyuşturucuları ele geçirildi

Firari "baron"un uyuşturucuları ele geçirildi
Firari "baron"un uyuşturucuları ele geçirildi
İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Hatay Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile yürüttüğü ortak çalışmada, bir TIR'ın dorsesindeki gizli bölmede 124 kilo 750 gram eroin ele geçirdi. Operasyonda 4 kişi gözaltına alındı

İSTANBUL - 2013 yılının ilk operasyonun da ele geçirilen uyuşturucunun Mehmet Sayit Özmen’e ait olduğu iddia edildi. Mehmet Sayit Özmen 28 Ocak 2011’de ele geçirilen 281 kilo kokain ile ilgili tutuklanmış. Yakalanmasından yaklaşık 1 yıl sonra tutuklu olduğu Silivri Cezaevi ’nden kardeşinin cenazesi için izin almıştı. Cenaze için izin alan Özmen firar ederek kayıplara karışmıştı. Gözaltına alınanlar arasında Özmen’in oğlu ve karısının da olduğu öğrenildi. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda 8 tabanca ele geçirildi.

Yapılan operasyon polis kameralarına da yansıdı. Görüntülerde polisin TIR’ı takibi aracı durdurması görülürken, aramalarda kullanılan eğitimli narkotik köpeği Lady’nin uyuşturucuları bulma anı da görüntülerde yer aldı. Ayrıca tabancaların bulunma anları da kameralara yansıdı.(dha/Habip Atam)