Firari zanlı teslim olmayı düşünüyor

İşadamı Üzeyir Garih cinayetinin katil zanlısı olarak aranan Yener Yermez, önceki gece yarısı İstanbul'dan telefonla...

KAYSERİ - İşadamı Üzeyir Garih cinayetinin katil zanlısı olarak aranan Yener Yermez, önceki gece yarısı İstanbul'dan telefonla Kayseri'deki dayısı Ahmet Bayram'ı arayarak, "Teslim olmayı düşünüyorum" dedi. "Pişmanım" diyen Yermez'in, Garih cinayetini mi, yoksa işadamının cep telefonunu alıp birliğinden firar etmesini mi kastettiği anlaşılamadı.
Yermez önceki gece telefonla Kayseri'deki dayısı Ahmet Bayram'ı aradı. Saat 02.17'de
İstanbul'dan ankesörlü bir telefondan dayısının cep telefonunu arayan Yermez,
"Arandığımı biliyorum. Teslim olmayı düşünüyorum. Pişmanım, hata yaptım" dedi. Yermez dayısının ardından kardeşi Öner ile de telefonla kısa bir görüşme yaptı. Ona da teslim olmayı düşündüğünü söyledi.
Dayı bekliyor
Bayram, Yermez ailesine hep yardımda bulunduğunu belirterek, "Yener cezaevinden firar edince de yanıma gelmişti. Cezaevinden kaçmanın, daha zor olduğunu söyledim. Polise haber verdim, cezaevine teslim ettik. Ben, istemeden cinayet işleyen birinin cezaevine girip çıktıktan sonra böyle bir cinayet işleyeceğine inanmıyorum.
Teslim olmasını söyledim. Önceki firarında olduğu gibi gelip kendisini teslim etmemi istedi. Ben de 'Bulunduğun yere gelip teslim edeyim' deyince, 'Yok ben Kayseri'ye gelirim. Akrabaların evinde olmaz. Ama bir bağ evinde seninle buluşup teslim olurum' dedi" diye konuştu. Bayram, buluşma yeri olarak belirlenen ve adresi gizli tutulan bir bağ evine götürüldü.