Fırat Çakıroğlu'nun katil zanlısının ailesi konuştu

Fırat Çakıroğlu'nun katil zanlısının ailesi konuştu
Fırat Çakıroğlu'nun katil zanlısının ailesi konuştu
İzmir Ege Üniversitesi'nde çıkan olaylarda öldürülen Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun katili olarak tutuklanan Nurullah Semo'nun babası Halit Semo, "Çok üzgünüz.  Ben oğlumu kavgaya değil okumaya gönderdim" dedi.

RADİKAL - Ege Üniversitesi kampusunda geçen cuma günü çıkan olaylarda ülkücü Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun öldürülmesi sonrası Türkiye 'nin birçok yerinde eylemler sürerken, olayla ilgili 6 şüpheli gözaltına alındı. Yapılan sorgulamalar sonrası adliyeye sevk edilen 6 şüpheliden 5'i adli kontrol altında serbest bırakılırken, Sosyoloji Bölümü 4'üncü sınıf öğrencisi Nurullah Semo ise tutuklandı.

MEZRADA OTURAN 14 ÇOCUKLU AİLENİN OĞLU

Cinayetten tutuklanan Nurullah Semo'nun ailesi Van 'ın Çatak İlçesi Kacit Mahallesi Sak Mezrası'nda oturuyor. 14 çocuklu Semo Ailesi çiftçilik yapıyor ve Nurullah Semo da ailenin dördüncü çocuğu.

Nurullah Semo'nun babası 60 yaşındaki Halit Semo, oğlunun kavgacı biri olmadığını belirterek, olaydan büyük üzüntü duyduğunu söyledi. Oğlu ile olaydan sonra görüşemediğini belirten Baba Semo, "Oğlumun böyle bir olaya karıştığını duyunca boğazımızdan bir lokma ekmek geçmedi. Herkes kardeştir. MHP 'li, CHP 'li, HDP'li hangi fikirde olursa olsun herkes bizin için aynıdır. Bu gencin öldürülmesi bizi çok üzmüştür. Televizyonda öldürülen genci gördüğümde üzüntüm biraz daha artıyor. Ben oğlumu kavgaya değil okumaya gönderdim. İnşallah bu olaylar en kısa sürede son bulur" dedi.

"HERKES KADAR BEN DE ÜZÜLDÜM" 

Anne Hanife Semo ise Kürtçe konuşarak, oğluyla telefonla her konuştuğunda oğlunun karşıt görüşlü öğrencilerin kendilerine baskı yaptığını söylediğini anlattı.

Hanife Semo, "Ben oğluma kimseye karışmamasını söyledim. Okulunu bitir gel. Ama bu öldürülen gence herkes kadar ben de üzüldüm. Ben öldürülen gençle çocuğum arasında hiçbir fark görmüyorum. Kürtler Türkler kardeştir. Artık bu kan bitsin" dedi. (Osman BEKLEYEN-Murat ÇAĞLAR/VAN/DHA) - 


  http://www.radikal.com.tr/130042413004245

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  tarihe geçtiniz - laleş_zerdeşt

  bu ülkede o kadar çok kürt öldürüldüki her taşın altında,kürt kanı vardır çoğu kişinin cenazesi bile yok kürt ölünce can değilmidir,bir halkın dilini yasakladınız bu ayıpla tarihe geçtiniz...

  tarihe geçtiniz - laleş_zerdeşt

  bu ülkede o kadar çok kürt öldürüldüki her taşın altında,kürt kanı vardır çoğu kişinin cenazesi bile yok kürt ölünce can değilmidir,bir halkın dilini yasakladınız bu ayıpla tarihe geçtiniz...

  On parmağından hangisine kıyabilirsin? - user387562

  Birisi yazmış "Katledilen Fırat evin tek oğluydu, onun annesinin geride sarılacak 13 evladı daha yok.." diye. Bunlar ne kadar mantıksız sözler? hayata bakışımız bu kadar sığ mı olmalı? On parmağından, hatta ayak parmaklarınıda dahil ederek sorayım, yirmi parmağından, hangisine kıyabilirsin? İğneyi batır bakalım teker teker, hangisinde canın daha fazla acıyor? Ölen gence kalkmış kimileri "geberdi" diye yorum yapmış. Yazıklar olsun insanlığına. Gencecik bir delikanlı, hayatının baharında, öldürülmüş. Gözyaşı sel olmuş bir aile var. Bu nasıl vicdan, nasıl insanlık? Kimileride yazmış, kan oluk gibi akacak diye. Yani başka gençler de ölsün, başka ailelerde kahrolsun, gözyaşı sel olsun.. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Ortalığı kızıştıranların bi tarafındaki kılın bile üzüldüğü yok. Gençlerin, provakasyona gelmemesi gerekiyor. Aileniz sizi, okumanız için, dişinden, tırnağından kısarak üniversitelere gönderiyor. Öldürülüp mezara yada katil olup hapse girmeniz için değil..

  - momentum

  İyi ya işte, biz de kardeşlerimizi öldürürüz zaten. Daha doğrusu, Türklerle Kürtler kardeş değildir. Türkler, Kürtler, Çerkezler, Arnavutlar, Pomaklar falan, kardeş olamayacak kadar aynı insanlardır. Ama ne gam, biz zaten birbirimizi öldürürüz. Birini öldürmemiz, onun bizden olduğunu gösterir.

  Bu Nasıl Kardeşlik? - user975045

  Katledilen Fırat evin tek oğluydu, onun annesinin geride sarılacak 13 evladı daha yok..