Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun ölümünde 1 tutuklama

Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun ölümünde 1 tutuklama
Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun ölümünde 1 tutuklama
İzmir'de Ege Üniversitesi kampüsünde, iki grup arasında çıkan ve Ülkü Ocakları'nın okul sorumlusu Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun hayatını kaybettiği olayların ardından gözaltına alınıp, adliyeye sevk edilen 6 zanlıdan, 5'i serbest bırakılırken, 1'i tutuklandı.

RADİKAL - Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde formasyon dersleri alan karşıt görüşlü iki grup öğrenci arasında bir süredir devam eden sözlü tartışmalar, geçen cuma kavgaya döndü.

Akşam saatlerinde okulda karşılaşan öğrenciler arasında, Edebiyat Fakültesi önündeki kafeteryada kavga çıktı. Kavgada, Ülkü Ocakları'nın Ege Üniversitesi sorumlusu olan Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4'üncü sınıf öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun yanı sıra karşı gruptaki Nurullah Semo ve yine her iki gruptan 6 öğrenci yaralandı.

Bacağından aldığı yarada atar damarının kesildiği için hayatını kaybeden Çakıroğlu, gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı.

Bu arada hastanedeki tedavileri tamamlanan öğrencilerden birisi ülkücü 6 öğrenci gözaltına alındı.

Öğrenciler, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki sorgu işlemlerinin tamamlanmasıyla, adliyeye sevkedildi.

Olayla ilgili savcılığın da, dosyayla ilgili gizlilik kararı aldığı öğrenildi.

Zanlı öğrencilerin avukatları da bu nedenle, kendileri olayın nasıl yaşandığını tam olarak bilemediklerini anlattı. Bu arada, Bir öğrencinin de halen hastanede bulunduğu, tedavisinin ardından, gözaltına alınacağı açıklandı.

Taylan YILDIRIM / DHA