Fırçayla demokrasi kültürünü öğretiyor

İstanbul Öğrenci Meclisi Başkanlığı seçimlerinde öğrenciler demokrasi kültürüyle tanışırken, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hayri Bilici'nin sert uyarıları dikkati çekti.

İSTANBUL - İstanbul Öğrenci Meclisi Başkanlığı seçimlerinde öğrenciler demokrasi kültürüyle tanışırken, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hayri Bilici'nin sert uyarıları dikkati çekti. 'Kız öğrencilerin geri planda bırakıldığı yönündeki' eleştiriye sinirlenen Bilici, öğrencileri davranışları nedeniyle sık sık azarladı.
Çapa Anadolu Öğretmen Lisesi'nde dün yapılan seçime, İstanbul'un her ilçesini temsilen üçer öğrenci katıldı. İstanbul İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hayri Bilici, seçimde en yüksek oy alan beş öğrenciden birinin başkan, ikisinin başkan yardımcısı, ikisinin de yazman olarak görev yapacağını belirtti. Konuşması sırasında aralarında fısıldaşmalarına ve ortalıkta dolaşmalarına kızan Bilici, "Bir ilçeyi temsil ediyorsunuz. Bu yükü çekemeyecek insan, okul idaresine gerekli bilgiyi verir, bu işten çekilir. Geldiğiniz ilçeye bakış açımızı değiştirmeyin" dedi.
Daha sonra 24 başkan adayı kısa birer konuşma yaptı. Adaylardan birinin, 'geçen hafta yapılan toplantıda kız öğrencilerin geri planda kaldığını' söylemesi üzerine tekrar söz alan Bilici, "Kimsenin burada gelip nasihat çekmeye hakkı yok öğretmenlerine. Lütfen haddinizi bilin. Kızlar nerede ikinci plana düşmüş?" diye konuştu. Bilici, ayaktaki öğrencileri de "Külhanbeyleri gibi ne dolaşıyorsunuz" diyerek azarladı.
Konuşmaların ardından toplam 86 öğrenci oy kullandı. Oylardan 19'unu alan Tuzla Halil Türkkan Anadolu İmam-Hatip Lisesi öğrencisi Fatih Çalışkan, başkanlığa seçildi. Çalışkan, Ankara'da yapılacak Türkiye Öğrenci Meclisi toplantılarında İstanbul'u temsil edecek.


    http://www.radikal.com.tr/7666837666830

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.