Fırtına Antalya'yı uçurdu yağış bir can aldı

Antalya, önceki gece tropik fırtına dehşeti yaşadı. Şiddetli yağış ve fırtında ağaçlar devrildi, çöp konteynırları savruldu, araçlar yollarda kaldı, çok sayıda ev ve işyerini su bastı, bir kadın dereye düşerek öldü.

ANTALYA - Antalya, önceki gece tropik fırtına dehşeti yaşadı. Şiddetli yağış ve fırtında ağaçlar devrildi, çöp konteynırları savruldu, araçlar yollarda kaldı, çok sayıda ev ve işyerini su bastı, bir kadın dereye düşerek öldü.
Marmara, Ege ve Akdeniz'i etkileyen fırtına ve yağış en çok Antalya'ya zarar verdi. Kentte son 24 saatte metrekareye 90 kilogram yağış düştü, rüzgârın hızı 94 kilometreye ulaştı. Dev dalgalar Konyaaltı sahilinde kaya parçalarını karayoluna savurdu, çöp konteynırları yola savruldu. Orta refüjlerde bulunan 26 ağaç devrildi. Bazı evlerin çatılarının uçtuğu kentte, kopan elektrik telleri nedeniyle çok sayıda mahalle karanlıkta kaldı.
Araç çekicileri sürekli ring halinde dolaşıp, yolda kalan araçları çekti.
Tahılpazarı Mahallesi'ndeki Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda öğrenciler mahsur kaldı. Öğle yemeği tatilinde bahçenin suyla dolduğunu gören okul yönetimi, sıraları birleştirerek çocukları okuldan tahliye etmeye çalıştı. Bazı öğrenciler sıraların üzerinden suya düştü.
Yenigün Mahallesi'nde ise üzeri ince betonla kapatılan eski fosseptik çukuru, şiddetli yağış sırasında, üzerine park etmiş olan otomobille birlikte çöktü. Antalya Limanı'nda yükleme ve boşaltma yapılamazken açıktaki gemiler emniyetli koylara yönlendirildi.
Kemer'in Tekirova beldesinde 58 yaşındaki Rahime Aktan yağış kurbanı oldu. Aktan'ın, yoğun yağışta ahşap köprü üzerinden yola çıkmak istediği sırada dereye düştüğü belirlendi. Antalya-Kemer karayolunda dağlardan kopan kayalar yollara düştü. Dev dalgaların dövdüğü Kemer sahilindeki oteller, korunmak için bent kurdu.