Fırtına minare devirdi: 4 ölü, 4 yaralı

Fırtına minare devirdi:  4 ölü, 4 yaralı
Fırtına minare devirdi:  4 ölü, 4 yaralı
Balıkesir'in Dursunbey İlçesi'nde, şiddetli fırtına ve aşırı yağış nedeniyle köy camisinin minaresi köy konağının üzerine devrildi. Cami yıkıntısının altında kalan 8 kişiden 4'ü yaşamını yitirdi, 4 kişi ise yaralandı.


Yıkıntının altında son kalan Naim Başaran, arama kurtarma çalışmalarından sonra yıkıntının altından cansız bulunarak, çıkartıldı. başlatıldığı bildirildi.
Bugün saat 18.30 sıralarında, Aşağıyağcılar Köyü'nde, şiddetli fırtına ve aşırı yağış nedeniyle köy camisinin minaresi köy konağının üzerine devrildi. Yıkıntının altında kalan 52 yaşındaki Ramazan Balcı, 76 yaşındaki Hüseyin Acaroğlu, 67 yaşındaki Ali Aslantaş ve 67 yaşındaki Naim Başaran hayatını kaybetti. 55 yaşındaki Ali Gölcük, 67 yaşındaki Yusuf Başaran, 42 yaşındaki Recep Efe ve 30 yaşındaki Şaban Alataş olaydan yaralı olarak kurtuldu.
Gölcük ve Başaran Dursunbey Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınırken, Efe ve Alataş kazayı sıyrıklarla atlattı. Köy imamı 27 yaşındaki Yasin Aslan, yaralanmadan felaketten kurtuldu. Göçük altındaki 67 yaşındaki Naim Başaran için arama kurtarma çalışmalarının sonucunda enkaz altından cansız bedeni çıkartıldı.
Olayın yıkılan minarede bulunan Köy imamı Yasin Aslan'ın, akşam ezanını okuduğu sırada meydana geldiği, imamın bir şans eseri faciadan yara almadan kurtulduğu da öğrenildi.
Bölgede çalışmaların devam ettiği bildirildi.