'Fırtına Operasyonu' davasında iki tahliye

Antalya'nın Kemer ilçesi Kiriş mevkiinde bu yılın ilk günü meydana gelen ve çok sayıda kaçağın öldüğü gemi kazasının ardından, geminin sigorta şirketi Ray Denizcilik ve bağlantılı olduğu petrol şirketlerine yönelik gerçekleştirilen 'Fırtına Operasyonu' ile ilgili açılan davanın bugünkü duruşmasında, tutuklu 12 sanıktan üçü tahliye edildi.

Antalya'nın Kemer ilçesi Kiriş mevkiinde bu yılın ilk günü meydana gelen ve çok sayıda kaçağın öldüğü gemi kazasının ardından, geminin sigorta şirketi Ray Denizcilik ve bağlantılı olduğu petrol şirketlerine yönelik gerçekleştirilen 'Fırtına Operasyonu' ile ilgili açılan davanın bugünkü duruşmasında, tutuklu 12 sanıktan üçü tahliye edildi. Antalya Birinci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın üçüncü duruşmasına, tutuklu sanıklar Serbest Bölge Gümrük Müdürü Osman Kalay, gümrük memur ve kolcuları Vecdi Özmenekşe, Ahmet Arslanbahar, Metin Yılmaz, Mehmet Selim Akdeniz, Mustafa Özdemir, Eyüp Yıldırım, Ray Denizcilik Şirketi'nin Antalya Temsilcisi Tayfun Yelken, Bölünmez Petrol'ün sahibi Süleyman Bölünmez, Hancı Petrol'ün sahibi Celalettin Hancı, 'Bozkurt 85' gemisinin sahibi Hasan Bozkurt, Bölünmez Denizcilik'e ait tankerin şoförü Kadir Buran ve gemi kaptanı Mustafa Akın ile tutuksuz sanıklar
katıldı. Duruşmada sanıkları Antalya ve İstanbul barolarından 15 avukat temsil etti. Dava kapsamında gıyabi tutuklama kararıyla aranan Bölünmez Denizcilik Genel Müdürü Adnan Erözen duruşmaya gelmedi.