Fırtına ve sağanak uyarısı

Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü Türkiye'nin batı kesimlerinin yarından itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı hava kütlesinin etkisi altına gireceğini açıkladı.

ANKARA - Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü Türkiye'nin batı kesimlerinin yarından itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı hava kütlesinin etkisi altına gireceğini açıkladı. Yarın Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Batı Karadeniz, akşam saatlerinden sonra Orta Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında yağmur ve sağanak bekleniyor. Yetkililer yarın iç ve batı kesimlerinde görülecek fırtına ve etkili sağanağa karşı tedbirli olunmasını istedi.
Sağanak yağışlar özellikle Marmara'nın güney ve doğusu, Batı Karadeniz'le Ege ve Akdeniz'de etkili olacak. Yarın iç ve batı kesimlerde kuvvetli lodosla birlikte 3-5 derece artacak hava sıcaklığı, akşam saatlerinden itibaren karayelle birlikte kuzeybatı kesimlerden başlayarak ve pazar günü hissedilir derecede (6-8 derece) azalacak. Soğukla birlikte pazar günü iç ve kuzey bölgelerin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor.