Fırtına ve yağış kapıda

Karadeniz üzerinden gelen yağışla ve serin hava önümüzdeki üç gün yurdun büyük bölümünde etkili olacak. Yetkililer, fırtına ve sele karşı uyardı.

İSTANBUL - Karadeniz üzerinden gelen yağışla ve serin hava önümüzdeki üç gün yurdun büyük bölümünde etkili olacak. Yetkililer, fırtına ve sele karşı uyardı.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün değerlendirmesine göre, bugün Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde, yarın ise Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde gökgürültülü sağanak bekleniyor. Pazartesi günü yağışlar daha geniş bir alana yayılacak. Marmara ve Karadeniz'in tamamı, kuzey ve iç Ege, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde sağanak ve gök gürültülü sağanak görülecek. Rüzgâr yarın ve pazartesi günü yurdun kuzey ve iç kesimlerinde poyrazdan (kuzeydoğu yönünden) kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek. Hava sıcaklığı poyrazla birlikte hafta sonunda Marmara ve Batı Karadeniz'de, hafta başından itibaren kuzey ve iç bölgelerde 4-6 derece azalacak.