Fırtına ve yağış uyarısı

Yurdun büyük bölümünde görülen yağışlı havanın hafta sonu da dahil olmak üzere etkisini sürdürmesi beklenirken, bir de güneyde fırtına uyarısı geldi.

ANKARA - Yurdun büyük bölümünde görülen yağışlı havanın hafta sonu da dahil olmak üzere etkisini sürdürmesi beklenirken, bir de güneyde fırtına uyarısı geldi. Meteoroloji Adana Bölge Müdürlüğü'nün açıklamasına göre Türkiye, Akdeniz'den gelen alçak basınç sisteminin etkisi altına girdi. Bu nedenle Doğu Akdeniz'de üç gün boyunca yer yer etkili yağışla birlikte kuvvetli rüzgâr bekleniyor. Açıklamada, yağış ve kuvvetli rüzgâr nedeniyle ilgililerin tedbirli olması istendi. Devlet Meteoroloji
İşleri Genel Müdürlüğü'nün 'uyarı'sına göre
de yağışlı hava, hafta sonuna kadar etkisini sürdürecek, hafta sonu yeni bir yağış dalgası gelecek. Bugün Marmara'nın batısı, kıyı Ege ile batı Akdeniz kıyıları dışında tüm yurt yağışlı geçecek. Yağışlar güney ve doğu kesimlerde etkili olacak. Yarın Marmara, Ege ve batı Akdeniz dışında tüm yurt yağışlı. Yağışlar, doğu Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yer yer etkili olacak. Cuma günü de orta ve doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Akdeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı yağışlı geçecek. Hafta sonu tüm Türkiye yeni bir yağışlı hava dalgasının etkisine girecek.
Sıcaklıklarda önemli bir değişiklik beklenmiyor.