Foça'daki orman yangını kontrol altında

Foça Jandarma Okul Komutanlığı yakınlarındaki çam ormanında dün başlayan orman yangını kontrol altına alındı.

İzmir'in Foça ilçesinde Jandarma Okul Komutanlığı yakınlarındaki çam ormanında dün başlayan orman yangının tamamen kontrol altına alındı. Soğutma ve söndürme çalışmalarına başlanan yangına müdahale eden askeri birlikten bir er yaralandı.
Külahtepe mevkiinde başlayan ve nedeni henüz belirlenemeyen yangın, gece saatlerinde kontroldan çıktıktan sonra, rüzgarın da etkisiyle yaklaşık 25 hektarlık alana yayıldı. İzmir Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri, sabahın erken saatlerinde yeniden başlanan söndürme çalışmalarına askeri birlikler, iki söndürme helikopteri ve orman işçilerinin yanı sıra 50 arazöz ve iş makinesinin katıldığını, 11.30 sıralarında yangının tamamen kontrol
altına alındığını belirtti.
Foça Kaymakamı Ahmet Ertürk, yangın söndürme çalışmalarını yönlendirdiği sırada gazetecilere yaptığı açıklamada, yangına müdahale eden askeri birlikten bir erin ayağının taşa takılarak düşmesi sonucu hafif yaralandığını söyledi. Kaymakam Ertürk, yaralanan erin, Jandarma Okul Komutanlığı'ndaki revirde tedavi altına alındığını kaydetti.