Fotoğrafa itirazlar sürüyor

Fotoğrafa itirazlar sürüyor
Fotoğrafa itirazlar sürüyor
Serdar Ortaç'ın Magazin Gazetecileri Derneği gecesinden paylaştığı fotoğrafa ünlülerden itiraz geldi. Gülten Kaya merak edilen soruya yanıt verdi.

Başbakan Tayyip Erdoğan ’ın, 1999’da MGD gecesinde Ahmet Kaya’ya yapılan saldırıyla ilgili “Kimler saldırdı? Gezi Parkı’nda bize saldıranlar saldırdı. Şimdi diyorlar ki ben o sırada tuvaletteydim, ben o sırada dışarıdaydım, ulan hepiniz oradaydınız” demesinin yankıları sürüyor. Önceki gün Serdar Ortaç’ın Twitter adresinden ‘O gecenin tek suçlusu ben değilim’ dercesine ünlü isimlerin toplu halde şarkı söylerken çekilmiş fotoğrafını paylaşmasının ardından dün fotoğrafta yer alan isimlerden açıklamalar geldi.

Fotoğrafta yer alan oyuncu Berna Laçin “Evet, ben Gezi’ye katıldım ama Ahmet Kaya’ya saldırmadım. Ben o gecenin sonuna yetişebildim. İçeri girdim ve ödülümü aldım. O sırada herkesi sahneye davet ettiler. ‘Memleketim’i söyledik. Benim olaylardan haberim yoktu” diye konuştu. Reha Muhtar da dün Vatan gazetesindeki köşesinde çocukları üzerine yemin ederek Ahmet Kaya’ya hakaret etmediğini, sadece gerilen ortamı yumuşatmak için çaba gösterdiğini yazdı. Kaya’yı linç edenlerin arasında olduğu iddia edilen İbrahim Tatlıses ise Twitter’dan MGD gecesine ait fotoğrafı paylaşarak “Alın bakayım ben nerdeyim? Ben orada yoktum demedim. Gittiğimde söylediler bana. El insaf ya! Ben adamım, adam” yazdı. “Ben o sırada tuvaletteydim” dediği öne sürülen Kadir İnanır, “Bu iftiradır. Üç-beş zibidinin haddine mi benim dostuma çatal bıçak atmak” diye konuştu.


Serdar Ortaç: O günlerde Kürtçe merhaba demek bile yasak gibibydi. Kendimi o günlerde seyrettikçe tiksiniyorum.

Kadir İnanır: "Bu bir iftiradır, benim olduğum yerde arkadaşıma kim yanlış yapabilir?"

'Ahmet Kaya, Gezi'de de Diyarbakır 'da da olurdu' 
Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya, “Gezi itiraz ruhudur. Ahmet Kaya itiraz ruhunun içinde de olurdu, Diyarbakır’da da olurdu” dedi. CNN Türk’te 5N 1K programına konuşan Gülten Kaya, “Hukuk olsaydı bu 14 yıl sonraya kalmazdı. Dava açılsın diye bir meselem yok, Ahmet Kaya’nın da olmazdı”


  http://www.radikal.com.tr/1162029116202914

  YORUMLAR
  (14 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ben mi yanlış hatırlıyorum - g261980

  gezide bdp liler var diye oraya katılanları terörist ilan eden şimdi de geziciler kafatascı mı oldu, eleleydi herkes orda bdpliler ile kemalistler halay cekti beraber unutma bunlari tayyep...

  Yapma Canım, Yapma Kardeşim - iaaaa

  Bu konu hakkında daha yorum yapmayacağımı söylemiştim. Sadece ''Geziciler kafatasçıdır'' lafına bir cevap yazacağım. Erdoğan ; ''Benim başörtülü bacılarıma saldırdılar!..'' diye yalan söyleyerek toplumu ayrıştırmaya çalışmadı mı; işte al sana ırkçılık. Bir mitinginde ''Senin bu yaptığını alevi yapmaz...'' gibi bir söz kullandı. Al sana bir açık ırçılık daha. Bir başka söyleminde ''Pkklılar alevidir(veya tüm aleviler pkklıdır) ve aleyhimizde olanlara bakın, çoğu dinsiz...'' (Yargıyı eleştirirken; 12 eylül referandumundan önce yaptığı konuşmalarda) ''Hangi ana baba kızını bir başkasının kucağında görmek ister!..'' şeklinde edepsiz hayasız, ahlak dışı; bırakın bir devlet adamını, sıradan birinin bile haddine olmayan, ağzına yakışmayacak laflar etmekten geri durmayan bir başbakan... Gezide isyan eden halktı. Tayyip istifa! dediler. Kürtlere, eşcinsellere, alevilere, ezilen herkese özgürlük istediler. Dayak yediler. Gaz yediler, kurşunlara hedef oldular... Bence geziciler ırkçı diyenler kendi ayıplarını muhaliflerine yakıştırarak savunma yapma yoluna gidecek kadar utanmaz ve suçlu olduğunu bilen, bu psikolojiyi yaşayan kişilerdir.

  Çeker Giderdi - SosyalFacia

  Ahmet kaya şu dönemde yaşıyor olsaydı sürgün edilmesine gerek kalmadan şuanki olaylar ve kavgalar yüzünden kendi terkederdi buraları.

  Çember - Kalearkası

  Gülten Hanım; Gezi Parkı eylemleri sırasında, başbakandan alınan emirlerle öldürülen gençlerimizi unuttunuz galiba. Hem orda, hem orda olmak gibi bir durum kalmadı artık bu ülkede. Ya dışındasındır çemberin, ya da içinde yer alacaksın; kendin içindeyken kafan dışındaysa...

  Yaşasa - anaximenes

  ne Gezi'de ne Diyarbakır'da, olsa olsa bir barda olurdu.. Fakat bu da O'nun değerinden bir şey eksiltmezdi..

  Hesaplaşma .. - tirêj.21

  Ahmedo'nun o gece dediği gibi...Türkiye halkı şimdi hesaplaşıyor..

  AHMET KAYA YAŞASAYTDI NERDE OLURDU SORUSUNU BEN MANTIKSIZ BULUYORUM - pispor

  Ama şöyle cevap verebilirim Ahmet Kaya Yaşasaydı yada Yaşamasaydı o her yerde olurdu çünkü dünyanın her yerinde haksızlığa zulme isyan eden herkesin kalbinde Bir Ahmet Kaya olduğunu bilmeyecek ne var