Fotoğrafa itirazlar sürüyor

Fotoğrafa itirazlar sürüyor
Fotoğrafa itirazlar sürüyor
Serdar Ortaç'ın Magazin Gazetecileri Derneği gecesinden paylaştığı fotoğrafa ünlülerden itiraz geldi. Gülten Kaya merak edilen soruya yanıt verdi.

Başbakan Tayyip Erdoğan ’ın, 1999’da MGD gecesinde Ahmet Kaya’ya yapılan saldırıyla ilgili “Kimler saldırdı? Gezi Parkı’nda bize saldıranlar saldırdı. Şimdi diyorlar ki ben o sırada tuvaletteydim, ben o sırada dışarıdaydım, ulan hepiniz oradaydınız” demesinin yankıları sürüyor. Önceki gün Serdar Ortaç’ın Twitter adresinden ‘O gecenin tek suçlusu ben değilim’ dercesine ünlü isimlerin toplu halde şarkı söylerken çekilmiş fotoğrafını paylaşmasının ardından dün fotoğrafta yer alan isimlerden açıklamalar geldi.

Fotoğrafta yer alan oyuncu Berna Laçin “Evet, ben Gezi’ye katıldım ama Ahmet Kaya’ya saldırmadım. Ben o gecenin sonuna yetişebildim. İçeri girdim ve ödülümü aldım. O sırada herkesi sahneye davet ettiler. ‘Memleketim’i söyledik. Benim olaylardan haberim yoktu” diye konuştu. Reha Muhtar da dün Vatan gazetesindeki köşesinde çocukları üzerine yemin ederek Ahmet Kaya’ya hakaret etmediğini, sadece gerilen ortamı yumuşatmak için çaba gösterdiğini yazdı. Kaya’yı linç edenlerin arasında olduğu iddia edilen İbrahim Tatlıses ise Twitter’dan MGD gecesine ait fotoğrafı paylaşarak “Alın bakayım ben nerdeyim? Ben orada yoktum demedim. Gittiğimde söylediler bana. El insaf ya! Ben adamım, adam” yazdı. “Ben o sırada tuvaletteydim” dediği öne sürülen Kadir İnanır, “Bu iftiradır. Üç-beş zibidinin haddine mi benim dostuma çatal bıçak atmak” diye konuştu.


Serdar Ortaç: O günlerde Kürtçe merhaba demek bile yasak gibibydi. Kendimi o günlerde seyrettikçe tiksiniyorum.

Kadir İnanır: "Bu bir iftiradır, benim olduğum yerde arkadaşıma kim yanlış yapabilir?"

'Ahmet Kaya, Gezi'de de Diyarbakır 'da da olurdu' 
Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya, “Gezi itiraz ruhudur. Ahmet Kaya itiraz ruhunun içinde de olurdu, Diyarbakır’da da olurdu” dedi. CNN Türk’te 5N 1K programına konuşan Gülten Kaya, “Hukuk olsaydı bu 14 yıl sonraya kalmazdı. Dava açılsın diye bir meselem yok, Ahmet Kaya’nın da olmazdı”