Fox'un yarışmasında herkesi büyüleyen Mutlu Kaya'yı başından vurdular

Fox'un yarışmasında herkesi büyüleyen Mutlu Kaya'yı başından vurdular
Fox'un yarışmasında herkesi büyüleyen Mutlu Kaya'yı başından vurdular
Fox TV'de "Sesi Çok Güzel" yarışmasındaki performansı ile herkesi büyüleyen Mutlu Kaya, evinde uğradığı silahlı saldırı sonucunda ağır yaralandı. Başından vurulan Kaya hastaneye kaldırıldı. Bir okulun çay ocağında çalışan Mutlu Kaya'yı yarışmanın jürisi Sibel Can, kendisine gelen bir mektup üzerine Diyarbakır'da ziyaret etmiş ve yarışmaya katılması için İstanbul'a getirmişti.

RADİKAL - Sertab Erener, Sibel Can ve Gökhan Türkmen'in jüri üyesi olduğu ve Fox TV'de bir süre yayınlanan yarışmaya katılan Mutlu Kaya, silahlı saldırıya uğradı.

Yarışmada herkesi sesi ile büyüleyen Mutlu Kaya, Diyarbakır'ın Ergani İlçesi'nde, evinde kimliği belirsiz kişi ve kişiler tarafından başından vurularak ağır yaralandı. 

Anadolu Ajansı'nın haberine göre, Fatih Mahallesi'ndeki evinde saldırıya uğrayan Mutlu Kaya, Ergani Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilen Kaya'nın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Saldırıyı düzenleyen kişi ya da kişilerin yakalanması için çalışma başlatıldı. 

Mutlu Kaya, yarışmadaki performansı sonrasında dikkat çekmişti. Jüri üyesi Sibel Can, bir okulun kantininde çalışan 19 yaşındaki Mutlu Kaya’yı bizzat görmek için Diyarbakır'a gitti. 

MUTLU KAYA'NIN HÜZÜNLÜ HİKAYESİ

Kaya'nın hikayesi, pek çok kişiyi etkilemişti. Mutlu Kaya bir ilköğretim okulunun çay ocağında çalışıyordu. Üniversiteyi kazanmasına rağmen maddi olanaklar yüzünden okumaya gidemeyen Mutlu Kaya , fakir bir ailenin kızı. 8 çocuk doğuran annesiyle birlikte evleri olmadığı için evli olan ablalarının evinde yaşıyorlar.

Sibel Can'dan Mutlu Kaya için ilk açıklama

Sibel Can, "Mutlu artık bana ait, veliahtım" demişti

Tek bir odada yatıp kalkan Mutlu ve ailesinin hikayesi izleyen herkesi derinden sarstı. 

Mutlu Kaya'nın Sibel Can'ın teklifini kabul edip İstanbul 'a gelmeye karar verdiği anda söylediği 'Benim elbisem ve ayakkabım yok' sözü ise izleyicileri göz yaşına boğmuştu.

 

Mutlu Kaya töre kurbanı mı?