Fransız gazeteciler üyelik için umutlu

Fransız basınının en büyük ödülü sayılan 'Albert Londres' jürisi, İstanbul'da toplanıyor. Program çerçevesinde İstanbul'a gelen Fransa'nın önemli gazetecileri, ilk ziyaretlerini Doğan Medya Grubu'na yaptı.

İSTANBUL - Fransız basınının en büyük ödülü sayılan 'Albert Londres' jürisi, İstanbul'da toplanıyor. Program çerçevesinde İstanbul'a gelen Fransa'nın önemli gazetecileri, ilk ziyaretlerini Doğan Medya Grubu'na yaptı.
Ödül komitesi başkanı Henri Amouroux'nun yanı sıra Le Monde ve Le Figaro gibi gazetelerden 20 önemli ismin yer aldığı Fransız heyet, Doğan Television Center'a (DTC) konuk oldu. Gazeteci Mehmet Ali Birand'ın Türkiye ve AB konulu konuşmasını dinleyen gazeteciler, Türkiye'nin AB üyeliği hakkındaki görüşlerini dile getirdi. Radikal yazarı Mine G. Kırıkkanat ile CNN Yayın Yönetmeni Ferhat Boratav'ın da bulunduğu toplantıda konuşan Amouroux, "Kalabalık ve genç nüfusunuz nedeniyle AB içinde korkular olduğu doğru.
Ama ülkenize gelen gerçeği görecektir. Doğan Grubu'na yapılan bu ziyaret Fransız gazetecilerin Türkiye'yi yakından tanıması için bir fırsat" diye konuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7453937453930

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.