Fuar merkezi için hedef 500 bin imza

Fuar merkezi için hedef 500 bin imza
Fuar merkezi için hedef 500 bin imza
Maltepe'de yapılması planlanan Uluslararası Maltepe Fuar, Kongre ve Yaşam Merkezi (M'Expo) projesi için "500 Bin İmza" kampanyası başlatıldı.

RADİKAL-Maltepe’de yapılması planlanan Uluslararası Maltepe Fuar, Kongre ve Yaşam Merkezi (M’Expo) projesi için “500 Bin İmza” kampanyası başlatıldı. Maltepe Belediyesi öncülüğünde başlatılan kampanyada ilk imzalar Maltepeli esnaflardan geldi. İmza kampanyası için Maltepe genelinde imza toplama noktaları oluşturulacak, ilçenin geneli,  “M’Expo’ya destek yoksa oy da yok” afişleriyle donatılacak.  

25 BİN KİŞİYE İSTİHDAM YARATACAK

İstanbul ’un Maltepe ilçesinde yapılması planlanan fuar merkeziyle ilgili olarak dev bir imza kampanyasına start verildi. Esnaflarla bir araya gelen Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Maltepe Kapalıçarşı esnafıyla kahvaltıda bir araya gelen Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Toplamda 900 milyon Avro’ya mal olacak bu projede golf sahaları ve kongre merkezleri de yer alacak. Sizlerin destek vermesini bekliyoruz. Buraya adamları gelecek, esnafımız kazanacak, Maltepeli kazanacak. Maltepe cazibe merkezi haline gelecek. Hepsinden de önemlisi, işsizlik ve buna bağlı uyuşturucu sorunlarının yaşandığı Maltepe’de en az 25 bin insanımızın iş bulacak. Bu kapsamda bir imza kampanyası düzenledik. Hedefimiz 500 bin imza. Başta siz esnaflarımızın işyerleri olmak üzere okullarda, Maltepe’nin her yerinde imza toplanacak. İlk imza kampanyamızı da sizlerle başlatıyoruz. Ayrıca seçimler de yaklaşıyor. Biz diyeceğiz ki; ‘M’Expo’ya destek yoksa oy da yok.’ Sizler arkamızda olduğunuz sürece, başaramayacağımız hiçbir şey yok” dedi.

ESNAFIN YÜZÜ GÜLECEK

Başkan Kılıç, “Bu proje ne Maltepe Belediyesi’nin ne de Ali Kılıç’ın projesi. Bu proje, sizlerin, bütün Maltepelilerin projesi. M’Expo hayali gerçekleşirse bütün esnaflarımızın yüzü gülecek” diye konuştu. Kılıç daha sonra, imza kampanyası için hazırlanan kartları esnaflara dağıttı ve tek tek imzalarını aldı. Esnaflar da, imzalarıyla destek verecekleri projenin hayata geçmesi için ellerinden gelen tüm desteği vereceklerini söyledi.