Fuat okullu oldu

Garih cinayetinden hemen sonra gözaltına alınan ve 'deli, tinerci' damgaları vurulan 13 yaşındaki Fuat Narlıkaya, dört yıl aradan sonra ilköğretim dördüncü sınıftan tekrar okumaya başladı. İlk harçlığını komiserden alan Fuat, "Derslerime çok çalışacağım" dedi.

İSTANBUL - Üzeyir Garih'in katil zanlısı olarak gözaltına alınan, daha sonra serbest bırakılan 13 yaşındaki Fuat Narlıkaya, dört yıl ara verdiği okuluna döndü.
Eyüp Merkez İlköğretim Okulu'nda 4. sınıfa kaydı yapılan Fuat, okulu dört yıl önce parasızlık nedeniyle bıraktığını ve yeniden başladığı için çok mutlu olduğunu söyledi. "Hayatım kurtuldu. Şimdi derslerimi düşünüyorum" diyen küçük çocuk, cinayetin ardından yaşadıklarını ise "Kâbus gibiydi" sözleriyle tanımladı.
Fuat ile okula giren basın mensupları, valilik izni olmadan okulda çekim yapamayacakları konusunda uyarıldı. Fuat, okula gelen Eyüp Merkez Karakolu Amiri Sait Doğruer'in kendisini kapıya çıkarmasıyla basın mensuplarına poz verdi. Küçük çocuk, 1 milyon lira okul harçlığı veren Doğruer'in elini öptü. Ne olmak istediği sorulunca daha önce 'deniz kaptanı' yanıtı veren Fuat, polislerin yanında tekrar aynı soru yöneltilince bu kez "Başkomiser olmak istiyorum" dedi. Fuat, "Polislerin seni dövdüğünü söylüyordun" diyen gazetecilere de, "Onlar başka polislerdi" yanıtını verdi.