Fuhuş batağından sigara yasağı kurtardı!

Fuhuş batağından sigara yasağı kurtardı!
Fuhuş batağından sigara yasağı kurtardı!
İş bulma umuduyla Kırgızistan'dan Antalya'ya gelen ve Döşemealtı ilçesindeki bir restoranın pansiyon kısmında 1 aydır fuhuşa zorlanan 19 yaşındaki E.G., sigara yasağını belirten çıkartmadaki '155 Polis İmdat' telefonunu arayarak kurtuldu.

ANTALYA - Yaklaşık 1 ay önce bir tanıdığı aracılığıyla Kırgızistan'dan Antalya'ya gelen E.G., kendisini havalimanında karşılayan B.Ö. tarafından Döşemealtı İlçesi, Çığlık mevkiindeki bir restorana getirildi. İddiaya göre burada yol masrafları ve kalacak yerini karşıladıkları gerekçesiyle kendilerine borçlu olduklarını belirten kızı fuhuşa zorlayan şüpheli, E.G.'yi erkeklere pazarladı. Elinden pasaportu ve telefonu alınan E.G., "durumundan memnun olduğu" aldatmacasıyla cep telefonunu geri almayı başardı.

Pansiyondaki sigara yasağını belirten çıkartmalardaki '155 Polis İmdat' ibaresini gören E.G., polisi aradı. Yerini tarif ederek yardım isteyen kızın yardımına, Asayiş Şube Müdürlüğü, Ahlak Büro Amirliği ekipleri yetişti.

Akşam saatlerinde yapılan operasyonda E.G.'yi fuhuşa zorladığı öne sürülen B.Ö., restoranda görevli olduğu belirlenen R.O. (30) ve Y.O. (49) ile işletme sahibi R.C. (46) gözaltına alındı. İfadesi alınan E.G ise Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi. Sorguları tamamlanan 4 şüpheli adliyeye sevk edildi. (Akif ARICI/DHA)


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  Akşam

  ,

  Ahlak

  ,

  Sigara

  http://www.radikal.com.tr/115233911523391

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Fotoğraf - firat1729

  Fuhuşa zorlanmanın, insan ticaretinin, şiddetin görüntüsü bu temsili fotoğraftaki gibi değil. Yapılı saçlar, güzel mini elbiseler, topuklu ayakkabılar yok bu işin içinde. Sefalet, acı ve kararan hayatlar var onun yerine. Lütfen temsili resim seçimlerinde biraz daha duyarlılık.