Fuhuş için diri diri gömdüler

Fuhuş için diri diri gömdüler
Fuhuş için diri diri gömdüler
'İnsan ticareti ve fuhuş' davasında, bir kadının diri diri gömüldüğü görüntüler izletildi. Çete bu görüntüyle kadınları fuhuşa zorluyordu.

Rize’nin Pazar ilçesinde ’insan ticareti ve fuhuş yaptırmak’ suçlarından 14 tutuksuz sanığın yargılandığı Erzurum 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde, tanık olarak dinlenen Gürcistanlı Inga G.’nin cep telefonundaki kadınları fuhuşa ikna görüntülerini, mahkeme heyeti dehşet içinde izledi. Sanıklar ile avukatların da izlediği 1 dakika 58 saniyelik görüntülerde, bir erkek kürekle boş mezar açıyor. Kenarda ellerini yüzüne kapatan kadın, saçından sürüklenerek bu mezara yatırılıyor. Başka bir erkek ise kadının başına ayağıyla bastırarak üzerine toprak atıyor.

Anne diye ağladı

Başını kaldırmak isteyen ve sürekli Rusça ’Anne’ diye ağlayan kadının kafasına adam kürekle de vuruyor. Nerede çekildiği bilinmeyen dehşet görüntüleri kullanılarak kadınların fuhuşa zorlandığı belirlendi. Görüntüleri yakalanmadan önce Christina adındaki arkadaşından aldığını ileri süren Inga G., “Yakalanmadan 15-20 gün önce Christina Dubai’den gelmişti. Restoranda otururken cep telefonundaki bu görüntüyü izletti ve benim telefonuma gönderdi. Görüntülerin nerede çekildiğini bilmiyorum. Bu görüntülerle kimseyi tehdit etmedim. Görüntüde geçen konuşmaların Gürcüce ya da Rusça olup olmadığını bilmiyorum. Ancak en sonunda ’mama mama’ diye geçen kelimeler Rusça ‘anne’ demek. İzlerken korkmadım” dedi. Sanıklardan yedisi 24 ile 3 yıl arasında değişen hapis ve para cezalarına çarptırıldı.