Fuhuş yapanın eşi haberdar edilecek

Erzurum Emniyet Müdür Yardımcısı Nurettin Arıcı, fuhuş yapan erkeklerin eşlerine telefonla durumun bilidirilmesi talimatını verdi. Erzurum Baro Başkanı Sadullah Kara ise karara tepki gösterdi.
Haber: ONUR SAĞSÖZ / Arşivi

ERZURUM - Erzurum Emniyet Müdür Yardımcısı Nurettin Arıcı, fuhuş yapan erkeklerin eşlerine telefonla durumun bilidirilmesi talimatını verdi. Erzurum Baro Başkanı Sadullah Kara ise karara tepki gösterdi.
Erzurum Emniyet Müdürlüğü, polis-vatandaş ilişkisini geliştirmek ve ilde yaşayanların sorunlarını dinlemek için Polisevi'nde 'Huzur toplantısı' düzenledi. Emniyet Müdür Yardımcısı Arıcı'nın başkanlık ettiği toplantıda, Gez Mahallesi Muhtarı Suat Günaçar, fuhuştan yakınarak, "Polise ihbarda bulunuyoruz, 'Biz götürüyoruz, savcılık serbest bırakıyor' diyorlar" dedi. Bunun üzerine Arıcı ise şu yanıtı verdi:
"Yasalara göre fuhuş suç değil. Şikâyet üzerine ihbar edilenler yakalanıyor, bulaşıcı hastalık olup-olmadığını kontrol ediyoruz. Ben de mustaribim. Gürcükapı'da oturuyorum. İnsanların her kadına böyle kötü gözle bakması, hepsini onlardan zannetmesi beni çok üzüyor.
O insan sokaklarda o işi yapıyor. Bu nedenle onları mahallelerden topluyor, başka yerlere gönderiyorum. Onları mümkün olduğu kadar taciz ediyorum. Pazarlarını engellemeye, dağıtmaya çalışıyorum. Benim yapabileceğim bu."
Arıcı sonra da Asayiş Şube Müdürü Hanifi Sambur'a dönerek, "Bundan sonra yakaladığın tüm erkeklerin ailelerine telefon et, hanımına özellikle söyle. Polis merkezi amirleri arkadaşlar da, kadınlarla yakaladığı erkeklerin evlerine telefon edip, kocalarını şu fahişeyle yakaladıklarını bildirsin. Erzurumlu eğer onlardan bir şeyler istemezse, o kadınlar burada barınmaz. Bu pazarı ortadan kaldıralım" dedi.
Baro başkanı: Yasal değil
Erzurum Baro Başkanı Sadullah Kara ise, kimsenin böyle bir şey yapamayacağını belirtti. Kara, "Tutarlı yanı olmadığı gibi, kimsenin böyle bir lüksü de olamaz. Kesinlikle yasal değil. Bu uygulama nedeniyle mağdur olan vatandaş bize başvuruda bulunursa, gerekeni yaparız" diye konuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7535407535400

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.