G20 için sağlık tedbirleri

G20 için sağlık tedbirleri
G20 için sağlık tedbirleri
Antalya'da 11-17 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan G20 Zirvesi için Antalya İl Sağlık Müdürlüğü de bir takım hazırlıklar yaptı.

Antalya’da gerçekleştirilecek G20 zirvesi için 637 sağlık personeli ve 103 sağlık aracı akredite edildi. Sağlık ekiplerinin 24 saat boyunca zirve için özel olarak görev alacağı bildirildi. Antalya İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür, açıklamasında, sağlık personeli ve sağlık araçlarının zirve boyunca hazır nitelikte bulundurulacağını belirtti.

Zirve süresince il sağlık müdür yardımcısı, acil ve afetler sağlık hizmetleri şube müdürü ve 112 ambulans servisi başhekim yardımcısının 112 Acil Çağrı Merkezi’nde planlama ve koordinasyon görevini yürüteceğini söyleyen Ünal Hülür, Belek Turizm Bölgesi’ndeki operasyon merkezinde 5 doktorun görev yapacağını belirtti. Devlet adamları, diğer konuklar ve gazeteciler için ayrı ayrı acil sağlık hizmetleri ekipleri oluşturulduğunu söyleyen Hülür, ambulansların tam donanımlı olduğunu da not düştü.  

Hülür yaptığı açıklamada,"Güvenli bölge dışında görev yapmak üzere 5 acil sağlık hizmetleri ekibi ve aracı görevlendirildi. Görevlendirilen araçlara ilave olarak doğabilecek arıza, kaza gibi sorunlarda 5 araç da hazır bekletilecektir. Zirve için 8 acil tıp uzmanı, 79 doktor, 115 paramedik, 51 acil tıp teknisyeni, 3 sağlık memuru, 2 hemşire, 1 anestezi teknisyeni, 104 sürücü ATT, 9 sürücü, 2 kaptan, 2 gemi adamı, 2 teknisyen ve 1 bilgisayar işletmeni olmak üzere 379 personel görevlendirildi. Toplamda 68 ambulans ile iki helikopter ambulans ve bir de uçak ambulansı görevlendirildi. Güvenli bölgeye girebilecek şekilde 637 personel ile 102 araç akredite edildi. Ayrıca bölgedeki kamu ve özel hastanelerde her türlü önlem alındı" dedi.