Gaffar Okkan'ın annesi felç geçirdi

Diyarbakır'da 11 ay önce uğradığı saldırıda şehit düşen Emniyet Müdürü Gaffar Okkan'ın annesi, yoğun bakımda tedavi görüyor.

Diyarbakır'da 11 ay önce uğradığı silahlı saldırıda 5 çalışma arkadaşıyla birlikte şehit düşen Emniyet Müdürü Gaffar Okkan'ın annesi felç geçirdi.
Ümran Okkan, 5 gün önce geçirdiği rahatsızlık sonucu, Hendek Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Hastaneye kaldırıldığında hiçbir şeye tepki vermeyen anne Okkan, yoğun bakım servisindeki tedavi sonrasında dün konuşmaya başladı.
Odasına, kızları ve eşi dışında hiçbir ziyaretçi kabul edilmeyen Ümran Okkan'ın doktorları Akın Kaya ve İsmail Hakkı Baliç, Okkan'ın hastaneye geldiğinde komada olduğunu, durumundaki düzelmeye rağmen henüz tehlikeyi atlatamadığını söyledi.
Kaya ve Bali, Ümran Okkan'ın 4 yıl önce de felç geçirdiğini belirterek, tedavide kısa sürede mesafe almayı beklemediklerini bildirdi.
Baba Fikri Okkan, eşinin geçen şehit oğlunun acısına dayanamadığını söyledi.
Oğullarının ölümünden sonra eşiyle birlikte her gün gözyaşı döktüklerini, onun için dua ettiklerini belirten Fikri Okkan, "Acımız dineceğine, her geçen gün daha da büyüyor" dedi.
Suikastın üzerinden geçen 11 ay süresince hiç yalnız kalmadıklarını, Hendek halkının sürekli yanlarında olduğunu ifade eden Okkan, şunları kaydetti:
"En büyük üzüntümüz katillerin hala yakalanamaması. Oğlumuzun katilleri bu dünyada yakalanamasa da öbür dünyada bunun hesabını mutlaka verecek. Ancak onların yakalanamayışı, devleti için, milleti için çalışanlara saldıranları cesaretlendirecek, başkalarına da tetik çekeceklerdir."
Oğlunun mezarını her gün ziyaret ettiğini, Hendek halkının da kendisi gibi oğlunu mezarında yalnız bırakmadığını anlatan Okkan, ölümünün birinci yılında Gaffar Okkan için mevlit okutacaklarını da sözlerine ekledi.