Galata Kulesi'nde eylem

Galata Kulesi'nde eylem
Galata Kulesi'nde eylem
Enerji Sen üyeleri Galata Kulesi'nin seyir balkonunda eylem yaptı.

İSTANBUL - Beyoğlu Galata'da bulunan tarihi Galata Kulesi'nin seyir balkonuna, saat 11.00’de bilet alarak çıkan 5 Enerji-Sen üyesi, ‘BEDAŞ direnişinden Yatağan’a bin selam. Direne direne kazanacağız. DİSK/Enerji-Sen’ yazılı pankart sarkıttı.
Burada zafer işareti yapan grup, ‘Zafer direnen emekçinin olacak’, ‘İşimizi geri istiyoruz’ sloganları attı. Aşağıda bekleyen bir grup, alkışlayarak yukarıdaki işçilere destek verdi. Daha sonra seyir balkonundaki işçilerden biri, basın açıklamasını okudu.
Açıklamada, “Bizler özelleştirilmiş diğer bir kurum BEDAŞ’ın işçileri olarak işimize geri dönmek için direniyoruz. BEDAŞ’ta sendikamız DİSK / Enerji-Sen’le, insanca koşullarda çalışma düzeni için mücadele ederken işimizden atıldık. Başlattığımız direnişi mutlaka kazanacağız. Yatağan’da direnen enerji işçilerine ve maden işçilerine selam olsun” ifadeleri yer aldı. Polis eyleme müdahale etmedi. (Mustafa ÖZDABAK/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/116427911642791

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yatağan Termik. - Clear

  Muğla'da o güzelim Gökova'nın doğasını batıran,canına okuyan bir tesistir.Çevreci raporlar aynen böyle diyor.Emekçi(!)leri duyduk,peki ÇEVRECİLER ne diyorlar bu işe? Pek de sessizler,kuzucuklar...Efendim,duyamıyorum? "Kapatılsın" diyemiyorlar mı? Sıkar biraz,di mi? En iyisi kulak üstü yatmak...Bu ne dürüstlük,bu ne içtenlik? Hı,hı,hıııı...