Galatasaray taraftarları YHT'yi 1 saat geciktirdi

Galatasaray taraftarları YHT'yi 1 saat geciktirdi
Galatasaray taraftarları YHT'yi 1 saat geciktirdi
Ankara'da Anıtkabir'i ziyaret ettikten sonra Yüksek Hızlı Tren'le İstanbul'a gitmekte olan yaklaşık 60 kadar Galatasaray taraftarının trende taşkınlık yaptığını öne süren demiryolu yetkilileri polisten yardım istedi. Tren 1 saat 10 dakika bekledikten sonra İstanbul'a hareket etti.

ESKİŞEHİR – Anıtkabir’i ziyaret edip çelenk bırakan bir grup Galatasaray taraftarı YHT ile Ankara ’dan İstanbul ’a dönerken iddialara göre alkolün etkisiyle trende taşkınlık yaptı. Bazı yolcular ile YHT makinistleri polisi arayarak taraftarların taşkınlık yaptığı ihbarında bulundu.

İhbar üzerine çevik kuvvet ekiplerinin de bulunduğu polisler Eskişehir Garı’na gönderildi. Saat 21.05’de gelen YHT’deki bazı alkollü taraftarları polisler gözaltına almak istedi. Taraftarlar arasında bulunan bir avukat polislerle tartıştı.

Taraftarlarla polisler arasında yaşanan tartışmanın ardından tren yolcuları ile makinistler, taraftarlardan şikayetçi olmayacaklarını polislere bildirdi.

radikal


Polisler de şikayetçi bulamayınca taraftarlardan hiçbirini gözaltına almadı. 1 saat 10 dakika Eskişehir Garı’nda tartışma nedeniyle bekleyen YHT saat 22.15’e İstanbul’a hareket etti.

radikal

HAMİLE YOLCU: BANA BİR ŞEY OLSA NE YAPACAKSINIZ?
Trende yolcu olarak bulunan hamile bir kadın ise, “Alın artık alın. Bana burada bir şey olsa ne yapacaksınız? Ben şuanda kasıldıkça kasıldım. Zaten sancılarım var. Ben niye kasılayım ki, niye bekleyeyim ki? Benim acilen İstanbul’a gitmem lazım. Allah Allah” diyerek polis ekiplerine sitem etti. Daha sonra kadın, YHT görevlileri tarafından başka bir vagona götürülerek sakinleştirilmeye çalışıldı.

(Eyüp KELEBEK / DHA)