Galatasaray Üniversitesi mezuniyet töreninde Gezi Parkı protestosu

Galatasaray Üniversitesi mezuniyet töreninde Gezi Parkı protestosu
Galatasaray Üniversitesi mezuniyet töreninde Gezi Parkı protestosu
Galatasaray Üniversitesi'nde bugün yapılan mezuniyet töreni Gezi Parkı protestosuna sahne oldu.

İSTANBUL - Hürriyet Gazetesi’nden Abdullah Yıldırım’ın haberine göre Ortaköy’deki üniversite binasında saat 18.30’da başlayan tören büyük bir coşkuyla sürerken öğrenciler izleyicilerin arasından geçerek kendi fakülteleri için ayrılan bölüme yürüdüler. Çok sayıda öğrencinin Gezi Parkı direnişi sırasında kullanılan gaz maskesi ve toz maskelerinden taktıkları görüldü.

‘DİREN ÖZGÜR ÜNİVERSİTE’

Ellerinde “Diren Özgür üniversite”, “Başka bahara Gezi’ye son”, “Diren laik Cumhuriyet”, “Unutursak kalbimiz kurusun-Ethem” dövizler taşıyan öğrenciler “Özgür üniversite”, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam”, diye sloganlar attı.

ÖĞRETİM ÜYELERİ DE EŞLİK ETTİ

Aralarında İstanbul Barosu Başkanı Doç. Dr. Ümit Kocasakal’ın da bulunduğu bazı öğretim üyeleri de maske takıp sloganlara eşlik etti. Velilerde alkışlarla sloganlarla öğrencilere destek verdi.

REKTÖR PROTESTO EDİLDİ

Galatasaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ethem Tolga konuşma yaparken, bazı öğrenciler protesto ettiler. Rektör Tolga’nın konuşmasını yapmakta güçlük çektiği görüldü.


  http://www.radikal.com.tr/113959911395992

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Es bile vermedi çünkü... - Memochang

  ... dinlemiyor, kulak vermiyor, tüm algılarını kapıyor ve kendine odaklanıyor. Neden mi? Çünkü Ethem Tolga da "hükümet gibi" adamlardan.

  üretkenlikten, güzel gelecek hazırlayan bilgi önderliğinden uzak saman alevi şovlar... - bilmehakki

  bunlar ancak kapitalizmin tüketim toplumunu besleyip büyüten kısır nesilleri temsil edebilirler. akıl ve zeka ürünü fikirler ortaya koyup halkı ikna edemeyen ve peşinden sürükleyemeyen vitrinlik gösteriler ne ülkemize ve ne de dünya insanlığına beş para fayda üretemez....