Galatasaray Üniversitesi'nde seçim heyecanı

Galatasaray Üniversitesi'nde seçim heyecanı
Galatasaray Üniversitesi'nde seçim heyecanı
Galatasaray Üniversitesi'nde Öğrenci Konseyi seçimleri için geri sayım başladı. Perşembe günü öğrenciler sandık başına gidecek.

Galatasaray Üniversitesi’nde (GSÜ) Öğrenci Konseyi seçimleri için perşembe günü öğrenciler sandık başına gidecek. Seçimlerde üç grup yarışıyor. Adaylar öğrencilerin hayatlarını kolaylaştıracak projeler vaad ediyor.
Galatasaray Üniversitesi Ortaköy Kampüsü’nde 16 Mayıs 2013 Perşembe günü yapılacak öğrenci konseyi seçimleri için üç ekip resmi başvuruda bulundu. Yoğun katılımın beklendiği seçimlerde öğrenciler saat 09.00’dan itibaren oy kullanacak.
Yarışacak ekipler ise bir haftadır gerçekleştirmek istedikleri projeleri öğrencilere anlatıyorlar. Kampüsün dört bir köşesinde öğrenci konseyine aday grupların afişleri ve el broşürleri yer alıyor.

Adaylardan biri Ediz Tokabaş önderliğindeki GSÜ Gelişim Grubu oldu. Grubun yönetim kadrosunda İletişim Kulübü başkanı Ali Kılıçlıoğlu, Denetim Kulübü başkanı Ahmet Arıca, Mühendislik Kulübü başkanı Ayşem Atlı ve Matematik Kulübü başkan yardımcısı Mukaddes Güçlü yer alıyor. GSÜ Gelişim Grubu, öğrencilerin üniversite hayatlarını kolaylaştıracak ve ihtiyaçlarını giderecek projelerini arkadaşlarıyla paylaşıyor. Bunların arasında Galatasaray Üniversitesi mobil dergi çıkarılması, GSÜ Radyonun kurulması, Galatasaray Üniversitesi kariyer merkezinin kurulması ve ders programlarının ve sınav takvimlerinin belirlenmesi esnasında öğrenci temsilcilerinin fikrinin alınmasının sağlanması yer alıyor. İkinci aday ise Börteçin Karaarslan önderliğindeki GSÜ Anka Grubu yaptı. GSÜ Anka Grubu propaganda süreci boyunca yangın sürecinin takipçisi olacaklarını belirtti. Diriliş, yenilenme ve hizmet sloganıyla yola çıkan GSÜ Anka Grubu seçimlerde iddialı. Seçimlerin üçüncü adayı ise GSÜ Fark Yarat Grubu. Gökberk Kutku’nun başkan adayı olduğu ekip, öğrenci kulüpleri birliğini kurmak üzere yola çıktı. Ekibin sloganı ‘fark yarat değişsin’.