Galatasaray'da 'sarılmak serbest'

Galatasaray'da 'sarılmak serbest'
Galatasaray'da 'sarılmak serbest'
Beyoğlu'nda bir grup genç, "free hugs" (sarılmak serbest) etkinliği düzenledi.

Radikal.com.tr - Sosyal medyada örgütlenerek Galatasaray Meydanı'nda toplanan ve ellerinde "Sarılmak bedava", "Bana sarılabilirsin", "Sarılmak serbest" yazılı dövizler bulunan kadınlı erkekli grup üyeleri, isteyen vatandaşlarla kucaklaştı.

Vatandaşların meraklı gözlerle izlediği etkinliğe bazı turistlerin de destek verdiği görüldü. Etkinliğe katılan Özgün Tankılay, sosyal medya üzerinden örgütlendiklerini belirterek, "Amacımıza ulaştık çünkü sarıldığım kişilerin sayısını bile hatırlamıyorum. Sarılmak insanları birbirlerine yaklaştırıyor" dedi. Üniversite öğrencisi Kerem Çiftçi de dünyaya barışın ve sevginin önemini tekrar hatırlatmak, insanları içinde bulundukları günlük kaostan bir nebze olsun kurtarabilmek ve yeniden sevgiyi aşılayabilmek için etkinliğe katıldığını söyledi.


  http://www.radikal.com.tr/115193411519348

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ahlak dersi verilir - corcaroli

  Masum sarilmalari "ahlaksizlik" olarak nitelendiren zihniyet umarim gun gelir sizin ahlakiniza kalmayiz.Bence siz hicbir zaman anlamadiginiz ve anlayamayacaginiz gezi ahlakina yorum yapmadan kendi ahlakinizi kendinize saklayiniz.Boylesi en hayirlisi...

  Sen de sarıl - X120

  Hükümet yandaşları bu eyleme de tepkisini göstermiş yine. Sarılmak, diyalog kurmak, dertleşmek, karşındaki insanı anlamak iyidir. Bu eylemin mesajı budur. Tenha sokaklarda tekbir getirerek gençleri öldüresiye dövmekten, dövenlerle aynı safta olmaktan, siyasetçilerin çıkarlarına alet olmaktan, kutuplaşmaktan, birilerini CIA ajanı olmakla suçlamaktan, düşman bellemekten, o günah bu ayıp diye diye ortalarda ahlak hocalığı yapmaktan bin kere evladır sarılmak. Siz de sarılın, kucaklaşın. Her insancıl eylemi dış mihrakların oyunu olarak yaftalayor, her eylemciyi kukla olmakla suçluyor ve sürekli iktidar ağzıyla konuşuyorsunuz artık. Bu ne demek, farkında mısınız?

  fesat arayanlar, ah o mutsuz insanlar.. - haydaa

  boyle bir eyleme bile supheyle bakacak insan var yazik! beyinler bu denli yikanabiliyor, insanlar bu denli onyargili olabiliyor demek.. kadikoy de gordum bu eylemi vapurdan indim gencecik kizli erkekli bir grup karsiladi bizi, hepimiz birbirimize sarildik yuzumuzde bir gulumsemeyle hayatlarimiza devam ettik.. bunun neresinde fesat olabilir, halay cekmek gibi birsey iste!

  İbretnüma!! - MagicalTune

  Söyleyecek laf bulamıyorum. Nasıl bir bünye sizin ki, anlamakta zorlanıyorum. Sevgi yoksunu oluşunuz aşikar. Allah akıl fikir versin diyorum sadece..

  İyi mi olmuştur? - Dedemkorkut

  Çeşit olsun diye veya siyasi iktidara tepki amacıyla sarılma törenleri düzenleyip bundan dostluk ve samimiyet üreyeceğini sanmak ancak akıl tutulmasıyla açıklanabilir. Hiç tanımadığın herhangi bir insana ya da insanlara sarılmakla ne samimiyet, ne dosluk, ne de yakınlık meydana gelir. Bu tip eylemler ancak, sanallıkla gerçekliği karıştıracak kadar realiteden uzaklaşmış narsist kişilikeri tatmin eder. Çünkü onların hayat algıları sonsuz güzellik üzerinedir. Onlara göre hayat güzel, dünya güzel, insanlar güzel, her şey hoştur. Acaba öyle midir? Yani sarılmakla samiyet artacak, toplum güzelleşecek midir? Sokakta sarılınan her insan melek midir? İçi sevgi ve muhabbetle mi doludur? Eğer öyleyse bu eşkiyalar, katiller, soyguncular, cinsi sapıklar nereden gelmektedir? Doğrusu hayat içinde, güzellikler kadar acılar, dertler ve sıkıntılar da barındırmaktadır. Bu çocukça eylemleri yararlı bulmuyorum. Gereksiz ve zorlama bir faaliyet olarak görüyorum. Birisi şöyle demiş: "Aptallar ve çocuklar her zaman mutludur!"

  Ulusal Dayanışma - GaletaUnu

  İnsanların yüzünde gülümseme oluşturabilecek her türlü hareket ulusal anlamda destek görmeye başladı. "Hayat sokakta" felsefesi yaşanmaya başlandı. Bunun yanında; bu ve bunun gibi eylemleri, gençleri yaftalayarak, zan altında bırakarak kötü göstermemek gereklidir. İşin komik yanıysa "yaftalamadan düşünün" diyenlerin yaftalayarak düşünmesidir. Bu çelişkiyi gözler önüne sermek için daha çok çalışmak gereklidir.

  eylemler klonlanmış gibi - gundi ghandi

  Bütün eylemler o kadar kopya ki özgün ya da yerel hiçbir şey yok. duran adamdan tutun sarıl banasına kadar hep CIA ajanı şahsın geçen yıl yazdığı silahsız eylem taktikleri kitabından alınma. Ben gerek Gezi'de gerekse Odtü'de CIA ve MOSSAD'ı o kadar net görüyorum ki görmeyenlere şaşıyorum