Galatasaray'ın kura hasılatı: 500 milyar

Galatasaray İlköğretim Okulu'na girebilmek için başvuran 2 bin 494 öğrenciden 50'si dün Galatasaraylı oldu.

İSTANBUL - Galatasaray İlköğretim Okulu'na girebilmek için başvuran 2 bin 494 öğrenciden 50'si dün Galatasaraylı oldu. Yüzlerce öğrenci ve velinin katılımıyla yapılan kurada kaybeden minikler, üzüntüden ağladı.
Alınacak 50 öğrenciye karşılık 2 bin 494 kişinin başvuruda bulunduğu okul için, dün Galatasaray Lisesi'nin Beyoğlu'ndaki binasında noter, Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ve velilerin huzurunda kura çekildi.
200 milyon liralık şans
Kura sonucu Galatasaraylı olma şansını kazanan öğrenciler ve veliler sevinçlerini gizleyemezken, kaybeden minikler ağladı. Galatasaraylı olmayı çok isteyen altı yaşındaki Dilara Sönmez gözyaşlarını
tutamayınca, onu annesi teselli etti. Kazanamayan öğrencilerin velileri de başvuru için verdikleri ve geri alamayacakları 200 milyon lira için üzüldü. Galatasaray Eğitim Vakfı'na 200'er milyon lira yatırılarak yapılan başvu-rular sonucu, vakıf toplam 498 milyar 800 milyon lira gelir elde etti. Kesin kayıtlarda da velilerden eğitime katkı için 2.5 milyar lira bağış alınacağı belirtildi.
Kurada kazananların kesin kayıtları 25-27 Haziran'da yapılacak. Kesin kayıtların ardından açık kontenjan kalması halinde de, önkayıt listesindeki adaylar arasında 29 Haziran Cuma günü yeniden kura çekilecek.


  ETİKETLER:

  Galatasaray

  ,

  İstanbul

  ,

  Beyoğlu