Galatasaraylı basketbolcunun kızını iki kez kaçırdı, sonunda muradına erdi

Galatasaraylı basketbolcunun kızını iki kez kaçırdı, sonunda muradına erdi
Galatasaraylı basketbolcunun kızını iki kez kaçırdı, sonunda muradına erdi
Çanakkale'nin Bayramiç İlçesi Sarıdüz Köyü'nde yaşayan orman işçisi 22 yaşındaki Cihan Tümer, iki kez kaçırdığı Galatasaraylı eski basketbolcu Haşim Murat Yurdakul'un kızı 18 yaşındaki Ege Yurdakul ile sonunda evlendi. Çiftin düğünleri, köyün geleneklerine göre yapıldı. Yurdakul Ailesi'nden kimse düğüne katılmadı.

RADİKAL - Ege Yurdakul, Çanakkale'nin Ezine İlçesi Geyikli Beldesi'ndeki yazlıklarının yakınından geçen 31 Temmuz'da Cihan Tümer tarafından kaçırıldı. Haber ulusal basında ganiş yer buldu. İki gün sonra Kazdağları'nda bir barakada bulunan Yurdakul, yaşı küçük olduğu için ailesine teslim edildi.

Ancak, Tümer, 6 ay sonra genç kızı bu kez İstanbul 'daki evlerinden ikinci kez kaçırdı. Bu defa Ege Yurdakul, Cihan Tümer'in Sarıdüz Köyü'ndeki baba ocağında bulundu. Ege'nin ailesi, Cihan Tümer ile evlenmesine karşı çıktı. Cihan Tümer ise "Sevenleri ayırmayın" diyerek Yurdakul Ailesi'ne yalvardı. Sonunda Ege'nin yaşı reşit oldu ve genç çift Bayramiç'e 15 kilometre uzaklıktaki Sarıdüz Köyü'ndeki düğünle evlendi.

YURDAKUL AİLESİ KATILMADI

Dün akşam köy geleneklerine göre kına gecesi ve kız çıkarma töreni, ardından da aynı gün düğün yapıldı. Düğüne, Yurdakul Ailesi'nden kimse katılmazken, gelin Ege "Onların canı sağ olsun" dedi. Düğün davetiyelerinde yazan, 'Hiç ummazken birbirine hediye gibi gelen 2 gencin seyirlik değil ömürlük aşk öyküsü. Hoş geldin dünyama' dizeleri dikkat çekti.
Fatih DALDAL-DHA