Garanti Bankası Genel Müdürü: Ben de çapulcuyum

Garanti Bankası Genel Müdürü: Ben de çapulcuyum
Garanti Bankası Genel Müdürü: Ben de çapulcuyum
Gezi parkı direnişinin sekizinci gününde ilginç olaylar yaşanmaya devam ediyor. Bugün öğle saatlerinde 40-50 kişilik bir eylemci grubu Garanti Bankası'nın önünde buluştu.

Radikal.com.tr - Doğuş Yayın grubuna bağlı televizyon kanallarının Gezi Parkı eylemlerine ilişkin yayın politikasını protesto eden 40-50 kadar eylemci Garanti Bankası Genel Müdürlüğü önünde protesto yaptı. Eylem sırasında banka çalışanları ve Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen'in binanın önüne, protestocuların yanına indiği ve Doğuş Grubu olarak Gezi direnişinin karşı olmadıklarını anlattıkları öğrenildi. Başbakan'ın eylemcilerle ilgili sözleri hatırlatılan Genel Müdür Özen, "Ben Gezi eyleminin yanındayım. Ben de çapulcuyum" diyerek destek verdi. Özen'in bu açıklamasının ardından protestocu grup ile banka çalışanları arasındaki gerginlik sona erdi.


  http://www.radikal.com.tr/1136238113623840

  YORUMLAR
  (40 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  OLMADI, KİMSE YUTMADI! - çapulcu ve ayyaş

  İmaj kurtarmaya yönelik zekice bir stratejiydi ama halk inanmadı. Umarım ilerleyen aylarda ve yıllarda da unutmaz ve bu bankaya (ve aslında NTV'ye, Doğuş Grubu'na) olan tepkilerini sürdürmeye devam eder. Ama pek güvenemiyorum. Çünkü biz (ne yazık ki) balık hafızalı bir milletiz, kolay unuturuz. Umarım bu sefer de yanılırım. Çünkü bu son süreçteki direniş beni gerçekten şaşırttı ve gururlandırdı. Çünkü ben artık bu ülke vatandaşlarına olan inancımı kaybetmiştim. "Ne olursa olsun, olanları kabullenen ve hep susan, yönetenlere aşırı itaatkar bir halk yapımız var" diye üzülüyordum; bu kez şaşırdım. Türkiye, asıl sizinle gurur duymalı gençler. Bu onurlu mücadele bundan sonra ve tarihimiz boyunca bu ülkeyi yönetecek olanların hep aklının bir köşesinde yer alır ve asıl yönetenlerin halk olduğunu / olması gerektiğini hatırlatır umarım.

  harika - catcatt

  bende alsam çok yüksek bir maaş bende çapulcuyum diyebilirim tabi sadece kendim için konuşuyorum..

  nasıl oldu bu şimdi birdenbire.. - catcatt

  o çapulcu ise ben çapulcu değilim..imza bir vatandaş..

  Ticaret - ismicbedir

  Para aşkı oy aşkından daha fazla döndür adamı. Ne diyecekti başka. Allah bilir yardım malzemesi de gönderir şimdi. İki de ağaç diker üstüne bakanın adını yazar yapraklarından da para toplar.

  geziparkıdirenişi - muratçakmak

  derhal tüm garanti bankasındaki hesaplarımızı kapatalım,kredi kartlarımızı iptal edelim,hem bizim üstümüzden para kazanıyorlar hem bize ihanet ediyorlar.zamanı gelince tüm bankalardaki hesaplarımızı da kapatacağız.geziparkıdirenişi olarak önceliği size verdik,gururlanmalısınız:):)

  seni transfer etmiyoruz - erkan8591

  Eğer bir gün Taksime gidip altınızda gazete kağıdı, bir gece sabahlarsanız gençlerle, o zaman çapulcu olmayı haketmiş olursunuz.

  bende - mutercan

  Bende Nişantaşı çocuğuyum bende üniversite mevzunuyum burhanın repliği geldi aklıma