Gardiyan katliamından dram çıktı

Gardiyan katliamından dram çıktı
Gardiyan katliamından dram çıktı

Seda Duran'ın yakınları hastaneye akın etti

Ankara'da infaz ve koruma memuru Ençok'un servis otobüsündeki silahlı saldırısında ağır yaraladığı Seda Duran'ın hayat hikayesi yürek burkuyor.

ANKARA - İnfaz ve koruma memuru Emre Ençok'un servis otobüsünde silahla vurarak ağır yaraladığı Seda Duran'ın hayat hikayesi duyanlara “bahtı kara” dedirtiyor.

Sincan Cezaevi kampüsündeki bir banka şubesinde çalışan Seda Duran, her sabah olduğu gibi infaz ve koruma memuru eşi Ali Duran ile servis otobüsüne bindi. Otobüs Ahi Mesut Bulvarı Kavşağı'na geldiği sırada infaz koruma memuru Emre Ençok silahını çıkarıp ateş etmeye başladı. 3 gardiyanın hayatını kaybettiği saldırıda eşi de ölen Seda Duran, ağır yaralı olarak kurtuldu.

Bu, Seda Duran'ın ilk ölümden dönüşü değildi. 1978 doğumlu Seda Duran, 1999 yılındaki Marmara Depremi'nde Gölcük'te enkaz altında kaldı. Depremde annesini, babasını, kardeşini ve anneannesini kaybeden Duran, kendi çabalarıyla 5 katlı apartmanın enkazından çıkmayı başardı.

Babaannesiyle yaşamaya başlayan Duran, Cumhuriyet Üniversitesi'nden mezun oldu.

Yaşadığı tüm acılara rağmen ayakta durmaya çalışan Seda Duran, 2004'te nikah masasında “evet” dedi. Ancak Duran'ı balayında acı bir sürpriz bekliyordu. Tatil yapacakları otele varmalarından birkaç saat sonra fenalaşan eşini, hastaneye yetiştiren Duran, aldığı ölüm haberiyle bir kez daha yıkıldı.

İŞSİZLİK YAKASINI BIRAKMADI
Defalarca işten çıkarılan Duran, Sermaye Piyasası Kurulu'nda bir süre çalıştı. Ailesinin ve arkadaşlarının desteğiyle ayakta kalabilen Seda Duran daha sonra bir bankada çalışmaya başladı.

Bankanın Sincan Cezaevi Kampüsü'ndeki şubesine atanan Duran, 2009'da infaz ve koruma memuru Ali Duran ile evlendi. Duran çifti, 2011'de dünyaya gelen oğullarına Mert ismini verdi.

Seda Duran'ın yaklaşık 4 yıldır yolunda giden hayatı, bu sabah eşiyle birlikte kullandığı servis otobüsünde bir kez daha değişti.

İnfaz ve koruma memuru Emre Ençok'in silahından çıkan mermiler, 3 meslektaşının ölümüne, Seda Duran'ın ağır yaralanmasına neden oldu. Seda Duran bu saldırıda kocası Ali Duran’ı da kaybetti. Vücuduna 5 kurşun isabet eden Seda Duran'ın geçirdiği ameliyatın ardından yoğun bakımdaki tedavisi sürüyor.

Ali Duran ile Seda Duran'ın bir süredir çalıştıkları kurumları değiştirmek istedikleri öğrenildi. (aa)