Garih cinayetinde çelişkili ifadeler

Pınar Konuşkan'ın Emniyet'te verdiği ifadelerin çelişkili olduğu belirtildi.

İşadamı Üzeyir Garih'in öldürülmesi soruşturmasında 'katil zanlısı' olarak aranan firari er Yener Yermez'in gözlem altındaki kız arkadaşı Pınar Konuşkan'ın, Emniyet'te çelişkili ifadeler verdiği belirtildi.
Üst düzey bir emniyet yetkilisinin verdiği bilgiye göre, dün akşam Kartal'da gözlem altına alınarak Asayiş Şube
Müdürlüğü'ne getirilen Konuşkan'ın sorgusu sürüyor. Konuşkan'ın ifadelerinin alınması sırasında kendisine yöneltilen sorulara önce "Ben de oradaydım", "Doğru, Yener yaptı", "Cinayeti gördüm" gibi yanıtlar verdiği öğrenildi. Dedektiflerin, Garih'in olay günü giydiği giysileri konusundaki sorular üzerine Konuşkan'ın, Garih'in üzerindeki giysiyi tanımlayamadığı belirtildi. Konuşkan'ın bu şekilde çelişkili ifadeler vermesinin Emniyet yetkililerinde, 'Garih'in öldürülmesi sırasında Eyüp Mezarlığı'nda bulunan kadın olmadığı şeklinde şüphe yarattığı' kaydedildi.
Bu arada, Yermez'in kartının sıkışmış olarak bulunduğu İş Bankası Ihlamur Şubesi'nin ATM'sinden para çekilemediği öğrenildi. Yermez'in, son iki gündür bankamatik kartı ile takip edildiği, daha önce de Karaköy'deki ATM'yi kullandığı ya da kullandırttığı anlaşıldı.
Öte yandan, Beşiktaş'taki ATM makinesi yakınında bulunan kamera kayıtlarının İstanbul Emniyet Müdürlüğü Foto Film Şubesi'ne gönderildiği ve buradaki görüntülerin inceleneceği bildirildi.