Garih soruşturmasında DGM devrede

İstanbul DGM Cumhuriyet Başsavcılığı, Yermez'in sorgusu için polise dört gün gözaltı süresi verdi.

İşadamı Üzeyir Garih'in öldürüldüğü olayın terör bağlantısı olup olmadığı yönünde soruşturma yürüten İstanbul DGM Cumhuriyet Başsavcılığı, katil zanlısı Yener Yermez'in sorgusunun yapılması için polise dört gün gözaltı süresi verdi.
Eyüp Cumhuriyet Başsavcılığı ile koordineli olarak soruşturma yürüten İstanbul DGM Savcısı Bekir Raif Aldemir, cinayetin siyasi yönü olduğuna ilişkin şüphe duyduğu için soruşturmaya ağırlığını koydu. Yermez'in tatbikatına da nezaret eden Savcı Aldemir, cinayetin bir numaralı zanlısı Yermez'in sorgusunun tamamlanması için polise dört gün gözaltı süresi verdi.
Bu yönde ortaya atılan iddialar konusunda Yermez'in ifadesinin alınması ve yapılacak araştırmalardan sonra bir karara varacağı belirtilen Savcı Aldemir'in, polisin ek süre için başvurması halinde mahkemeden üç günlük gözetim süresi daha sağlayabileceği ifade edildi.
Yermez'in de, gözaltı süresi İstanbul DGM'den alındığı için polisteki işlemlerin ardından İstanbul DGM Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edileceği bildirildi.