Garip 'Malatya davası' haberi!

Malatya'da Zirve yayınevinde üç kişinin vahşice öldürülmesi olayının davası bugün başlıyor.

İSTANBUL - Malatya'da Zirve yayınevinde üç kişinin vahşice öldürülmesi olayının davası bugün başlıyor. Davanın başlamasıyla ilgili İhlas Haber Ajansı'nın (İHA) 20 Kasım 2007 günü servise koyduğu haberde müdahil avukatlarıyla ilgili ibareler tepkilere neden oldu. Haberde davaya katılmak için gelen avukatlar arasında daha önce PKK'lıların davalarına giren avukatlar olduğu anlatıldı. Haberle avukatların hedef gösterildiği öne sürüldü.
İHA'nın haberinde; "Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlayacak olan davada, Malatya'da Hıristiyan Protestan cemaatiyle yakın ilişki içerisinde olan Zirve Yayıncılık bürosunda 18 Nisan 2007 tarihinde öldürülen Alman uyruklu Tilmann Ekkehart Geske (46), Necati Aydın (35) ve Uğur Yüksel'in (32) yakınları adına, davaya Sivil Toplum Geliştirme Derneği Genel Sekreteri ve Türk Protestan Kiliseleri Birliği Hukuk Danışmanı Avukat Orhan Kemal Cengiz başkanlığındaki yaklaşık 27 avukatın katılacağı belirtildi. Gelecek avukatların arasında daha önceden PKK terör örgütü militanlarının davasına girenlerin de bulunduğu öğrenildi" denildi.
Haberde cinayet zanlısı Emre G.'nin, 'öldürülen Necati Aydın'ın PKK'yı övdüğü' yönünde ifadelere yer verilmesi de dikkat çekti.